Jotenkin väljähtynyt avioliitto sit kai ja kovat selitykset miks elämän rakkaudelle voi viestitellä.
Joo en saanut mitään selvää
Anonyymi-ap
2776
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Tää on kai tabu. Aihe jota ei oikein voi käsitellä. Koskaan..
Ap.
Joo mä taidan herättää mieheni tekee niin mieli panna nyt. Kerronko myöhemmin yksitykohtia? Kun sua kiinnostaa nää muiden asiat?
Maailma on täynnä väljähtäneitä avioliittoja ja pettäjiä. Koita kestää pettymyksesi kuin mies. Et ole enää 28.
Hihihi, olihan se pettymys, kun himoitsin niin paljon...
Et edes tiedä onko hän varattu vai ei. Itse sen sanoit jossain. Hi hi hii vaan.
Luin tota hämärää ketjua, jossa joku kertoo fantasioistaan. Tuli mieleen kun kerran luin itseni kaltaisesta miehestä, jonka joku nainen petti. Siitä tuli sitten s-palvoja. Tällaista tapahtuu. Vaikeita asioita. En ole kirjoittanut sitä ketjua, enkä tunnista että keneltä. Epäilen vähän... Hmmm...
En minäkään lukenut sitä ketjua enkä ole kukaan varattu. Olen tässä kun ei nukuta. En ymmärrä mitään mitä täällä palstalla tapahtuu. Yks veetuilee jollekin varatulle (ei liity minuun) ja joku kirjoittaa täysin sekavia (ei liity minuun tai jos liittyy en sitä tiedä). Ei täällä kaipaa enää kukaan ketään paitsi minä yhtä. Voin saman tien lopettaa. Porukka liian sekaisin mun makuun. Hyvästi.
Mietin että sinäkö sen kirjoitit.
En todellakaan. Yritin sitä lukea mutta liian sekavaa. -Tiedät kyllä kuka- ilman mitään tunnisteita on merkki ettei kirjoittaja ole enää järjissään vaan kuvittelee muiden lukevan ajatuksiaan. Täällä on niin paljon niitä, jotka on varmoja rakkaansa läsnäolosta, että se on naurettava tunniste. Sen kirjoittaja ei hahmota enää todellisuutta eikä muista olevansa keskustelupalstalla.
Luulitko että se olen minä?
Nyt mä tajusin, joo, no tavallaan ihan oikea ilmiö varmaan.. epäilinkin että jotain tollasta.
En luullut mitään. Toivon vaan että kukaan ei luule sen olevan minä. En pidä sellaisesta ajatusmaailmasta, että ihmistä jotenkin pidetään otteessa kuten siinä aloituksessa oli. Ei mahdu maailmankuvaani mitenkään.
Tollaset herkät ihmiset haroo yliluonnollista maailmaan tutkallaan. Sitä tosin ei voi kontrolloida.
Siis himoitsin häntä suunnattomasti. Voi minua, syntistä...
Loukkaako sua ton sanominen?
Sinä et ole kenenkään elämän rakkaus. Ei kukaan halua pahaa ihmiselle jota rakastaa. Toisin kuin sinä.
En tunnista. En ole enää 28. Asioista on kauan...
28 ei liity minuun mitenkään.
Ahaa, oletko 28?
En ole. Miksi ihmeessä olisin. Mikään ihmissuhteeni ei ole alkanut tai loppunut silloin kun olin 28 tai joku muu olisi ollut 28.
En nörde, vaikka osaan tietokonejuttuja tavalliseen tapaan. Hieman terveyden kanssa haasteita, niin kuin on aina ollut. Osaan peittää ne hyvin toisaalta.
Ok. Harmi. Ai sä oot joku mode kun poistat noita viestejä .
Onko susta tämmöinen kiusaaminen jotenkin ok? Vai minkälainen mulkku oikein oletkaan?
En ole mode. Varmaan automaattisesti poistuu jos ei ole kolmea oikeaa sanaa. Numerot ei riitä.
Uskoo ken tahtoo. Eiköhän nämä sivut ole nähty.
Minkälainen kiusaaminen? En nyt tunnista että mistä on kyse, mutta olen avoin tietämään.
Mistä sä noin pillastuit? Kyl mä ihan oikeasti sitä mietin.