Lelut senkun kallistuu ukrainan toivomuslistalla. Seuraavaksi vuorossa F-16 hävittäjät.
No ei se mitään, vapaudesta kannattaa maksaa, jos vankilaslangia saanee käyttää.
No ei se mitään, vapaudesta kannattaa maksaa, jos vankilaslangia saanee käyttää.
Vastaukset 15
Vanhimmat
No,mitähän slangia tuo nyt on???ja typerä aloitus kun oli.tuo ei koske sua mitenkään.syö lääkkeesi.
Koskeepa jokaista eurooppalaista, aloittajaakin!
Ei tarvitse itse taistella ja uhrata henkeään kun Ukraina tekee sen puolestasi!
Eikö olekin helppoa jos onnistuu pääsemään vain rahaa uhraamalla?
Niimpä,tuntuu maksavan meille tuo homma,tuli eläkeläiselle kirje postissa että vievät eläkkeestä osan valtion velkojen maksuun,siihen se korotus sitten suli.Ja tämä juttu on tosi!
Ymmärtäisit jos olisit ollut vankilassa edes kerran pari nössö.
Ota pullaa ja kokista ja jatka pelaamista.
Minä rakennan rapualtaille jo omaa korsua,n85 neliötä.jos ryssä hyökkää.tai Persut pääsee valtaan.keittelen siellä samalla pontikkaa.ja poltan kukkaa suu korvissa.
Olet siis persu kun keität pontikkaa suomalaisessa metsässä omaan käyttöön!!
Ukrainan ympäristömaiden kalusto romuttuu Ukrainassa sitten ryssän on heppoa vallata nämä Suomi ja Balttia .
Vallata Suomi vai helppoa?. Viimeksi saivat kunnolla selkäänsä niin eivät varmasti yritä uudelleen. Venäjä on jo nyt niin heikko että hyvä jos kuukautta kestää tämä nykyinen ukrainan sota.
Kyllähän venäjälläkin historia tunnetaan, vaikka se olisi kuinka propagandamielistelisten valheellista kirjoitusta. Kyllä venäjä kansana tietää. Eivät he tyhmiä ole.
Valitettavasti Ukraina tulee taipumaan loppuu ukot ja hallinto riitelee keskenään
Juu tuo oman kansalaisten määrän rajallisuus on yksi huolenaihe, ei niin mitenkään ylivoimainen, mutta kuitenkin. Yli 7.5 miljoonaa ukrainalaista on tullut EU-maihin, jos ajatellaan että puolet miehiä niin miten saadaan heidät takaisin. Toki naissotilas reservi on aika pitkälle hyödyntämättä. Jos hävittäjiä ja järeitä aseita ei saada tasaisena virtana ukrainaan niin ei hyvältä näytä ekaa kertaa
Pikkuhiljaa kevään ja varsinkin kesän tullen on ukrainan oltava aseellisesti kyllästetty, muuten tulee häviö ja vallata takaisin alueet ovat liian suuri pala. Tietoa ja taitoa ukrainalaisilta löytyy yllin kyllin.
Olen ensimmäisen kerran huolissani.
Mielestäni sinne ei pidä lähettää mitään materiaalia eikä rahaa antaa hoitaa itse sotkunsa!!
Ryssän trolli
Vähän olet myöhässä kommenttisi kanssa.
Sinne ei pitäisi laittaa killinkiäkään eikä mitään sotalaitteistoa se ukrainan molopää uhoaa vaikka häviää koko homman toivonkin että venäjä pistää paikan matalaksi ja suomen tollot vapaaehtoiset sotilaat siellä ovat vaan sen takia kun ihminen on suurin saalis minkä haluaa kaataa ja kun sen kerran tekee tulee vissiin erektio ja on pakko tappaa lisää!!!
neljä miljardia seuraavaks vaaditaan? hurjia summia, mutta taisteltava on