Jotenkin huomaa talviaikaan, kun hiihtää niin painaa enemmän mitä kesäaikaan. Hiihto vahvistaa samalla yläkroppaa ja olo on sulava ja paljon liikkuvampi. Painoa on kuitenkin 2-3kg enempi. Juostessa laihtuu selvästi enempi. Hiihtoa tulee noin 1500km talveen ja kuntosalia. Juoksukautena kuormittuu kuitenkin enempi. Sitten jos alkaa pyöräileen pelkästään maantiefiltsulla, niin paino nousee. Juoksu on kyllä tehokkain tapa laihtua.
Vastaukset 6
- Anonyymi
Mulla hiihtolenkkien jälkeen tulee syötyä paljon enempi kuin juoksulenkkien jälkeen ja sitä kautta paino nousee.
- Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17721510m
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Aloittajan kannattaa jättää lauantailenkit vähemmälle niin kaikilla liikuntamuodoilla laihtuu samaan tahtiin. ;-)
- Anonyymi
Kyllä siinä laihtuu, kun juosta hölköttää vatsan sekaisin ja oksentaa jatkuvasti. Meillä betonipuolelle ei oteta juoksijoita, ovat niin heikkoja rääpäleitä. Hiihtäjät kelepaa.
- Anonyymi
Olen huomannut saman.
- Anonyymi
Paita alkaa hiihtokautena kiristää rinnan kohdalta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092280Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???23903- 103896
- 71892
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha563816- 82718
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76660Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik24612- 57571