Kävi tässä yhtenä päivänä niin, kun olin tulossa Alavistalta päin autolla ja kännyin Hirsitielle mennäkseni pankkiin, niin ylhäältä päin tuli joku läskipyörä suojatielle päin jumalatonta kyytiä pää kolmantena jalkana ja meinasi ajaa autoni kylkeen. Oikein piti painaa kaasua, että ehdin pois alta. Ei ennen vanhaan vaan 70-luvulla, kun itse kävin koulua, kukaan ajamalla tullut suojatielle, vaan kiltisti talutettiin risteyksen ohi.
Nykynuoret eivät osaa pyöräillä turvallisesti
4
468
Vastaukset
- Anonyymi
Korostan vielä, että kääntyessäni risteykseen ei pyöräilijää vielä näkynyt mailla halmeilla, jalankulkijoita kuitenkin reippaanlaisesti tulossa kauempaa , kun kello oli 15.00 ja koulutunnit ilmeisesti päättyneet .
- Anonyymi
Tosiaan , vaikka sanotaan, että pyöräilijöillä on etuoikeus mainitussa risteyksessä ja muutenkin, lienee kuitenkin jonkinlainen itsesuojeluvaisto myös tarpeen, jos meinaa elää yhtä vanhaksi kuin muutkin.
- Anonyymi
Inkeriäisten tiellä kaksi tyttöä pyöräilivät keskellä tietä
- Anonyymi
Tää s....n läskipyörä ajelee pyöräteillä ihan helvetin lujaa. Sen alle kun jää niin pahaa jälkeä. Aikuinen mues on
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1064743Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744001447- 1891094
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1101078Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna86990Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk11932Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47921tilitoimistopiirainen huutaa
mikä tää piiraisen tilitoimistomies oikee on? olin kuullut vaikka mitä huhuja, että ihan valtavan äkkipikanen mies mutt10917- 64911
- 64876