Kävi tässä yhtenä päivänä niin, kun olin tulossa Alavistalta päin autolla ja kännyin Hirsitielle mennäkseni pankkiin, niin ylhäältä päin tuli joku läskipyörä suojatielle päin jumalatonta kyytiä pää kolmantena jalkana ja meinasi ajaa autoni kylkeen. Oikein piti painaa kaasua, että ehdin pois alta. Ei ennen vanhaan vaan 70-luvulla, kun itse kävin koulua, kukaan ajamalla tullut suojatielle, vaan kiltisti talutettiin risteyksen ohi.
Nykynuoret eivät osaa pyöräillä turvallisesti
4
514
Vastaukset
- Anonyymi
Korostan vielä, että kääntyessäni risteykseen ei pyöräilijää vielä näkynyt mailla halmeilla, jalankulkijoita kuitenkin reippaanlaisesti tulossa kauempaa , kun kello oli 15.00 ja koulutunnit ilmeisesti päättyneet .
- Anonyymi
Tosiaan , vaikka sanotaan, että pyöräilijöillä on etuoikeus mainitussa risteyksessä ja muutenkin, lienee kuitenkin jonkinlainen itsesuojeluvaisto myös tarpeen, jos meinaa elää yhtä vanhaksi kuin muutkin.
- Anonyymi
Inkeriäisten tiellä kaksi tyttöä pyöräilivät keskellä tietä
- Anonyymi
Tää s....n läskipyörä ajelee pyöräteillä ihan helvetin lujaa. Sen alle kun jää niin pahaa jälkeä. Aikuinen mues on
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun634571KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1643512Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?632854- 1492811
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492674- 241913
- 241801
- 301646
- 1741630
- 421342