Meidän lapset!

Mitä pidätte meidän lasten nimistä:

Jukka Olavi (8v.)
Jutta Marleena (2v.)
5564
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

joo onhan noi ihan kivoja nimiä.
huomaa,että vanhimmalla lapsella"vanhempi perusnimi"
ja nuorimmalla "vähän" nykyisin annettava nimi.

ainut mikä hämää on, että Jukka ja Jutta on liian
samanlaisia nimiä,ei paljon eroo toisistaan,paitsi
keskimmäiset kaksi kirjainta,kk ja tt...
no tämä minun mielipiteeni.

Äänestä

Samaan kyllä kiinnitin huomiota kuin edellinenkin vastaaja, eli onpa samanlaiset etunimet. Kumpikaan ei ihan muotinimiä taida olla, mikä on vain hyvä juttu. Marleena on ihana nimi; meilläkin se on yhden tytön toisena nimenä.

Äänestä

jukakin reipas pojalle.

Äänestä

on kiva tytön nimi.

Äänestä

Erinomaisia nimiä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suvi ja Antti kirjoitti:

Mitä pidätte meidän lasten nimistä:

Jukka Olavi (8v.)
Jutta Marleena (2v.)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu