Minulla on tunne, että välillämme on jotain.
Aina sanotaan, että ihastumisen tunnistaa kun toinen koskee toista. Meidän välillämme tuntuu olevan näkymätön seinä, mitä tulee kosketukseen. Itse en koske, koska pelkään ihastukseni selviävän ja nyt mietin välttääkö hän koskettamasta minua samasta syystä?
Välimme on hyvin lämpimät, mutta ei milloinkaan kosketusta... kerran humalassa hän pyysi suukkoa.
Piilotteleeko hän ihastumistaan?
Anonyymi-ap
6
1314
Vastaukset
- Anonyymi
Vapaita vai varattuja?
- Anonyymi
Varattuja molemmat. Typerää, tiedän... mutta en tunteilleni mitään voi, enkä sille, että toisen tunteet mietityttävät myös.
- Anonyymi
Miehestä puhut?
- Anonyymi
Jep.
- Anonyymi
Voi olla että seinä on välissänne siitä syystä että ihastusta on eikä halua rikko sitä kuplaa tai omaa suhdetta. Toinen vaihtoehto on että hän ei pidä sinusta ja vaistoat sen hänestä ja pidät hänet siitäkin syystä etäällä? Sinun tilannetta en voi tietää mutta nuo on mielestäni ne loogisimmat vaihtoehdot.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 352226
- 841303
- 561288
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...361226- 631171
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39884Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.122769- 31721
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi21572Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55565