Lentokentät.

Lentokentät ovat kannattomia ja turhia rasitteita valtiolle.

Näistä lentokentistä saa oivallisia tontteja joko omakotitaloille tai vuokra-asunnoille. Miksi pitää haikalla turhan perään ja anoa joka vuosi rahoitusta, kun matkustajia ei ole kuin yhdenkäden sormille.
Lentokentät ovat tehty kaus ihmisten näköpiiristä ja kuljetuksia ei ole, niin eipä ole käyttäjiäkään. Eikä aikatalut tue kuin muutamia valtionvirkamiehiä, joten turhia kuljetusta, nykyaikana.
17178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Yksityiset ihmiset, omine koneineen tarvitsee lentokenttää.
Lentokenttää ei saa lakkauttaa!

Äänestä
  • Kyllähän noita pienkoneita on. Lentolupakirjoja voimassa joku 3000

    Äänestä

Joo ei olis ekistä pitäny siirtää lenskarilta mihinkään karkijalammelle. jos ois ollu käkrä puikoissa niin olis pysyny paikoillaan.

Ekis takasin lenskarille!

Äänestä
  • Jonnin joutava kenttä.

    Äänestä

Olen miettiny miten ne 3vakituista työntekijää saa siellä aikansa kulumaan? tai miten kehtaavat yleensä sanoa olevansa "töissä". Vähän kuin karpossa venäjän lossikuskit, jotka oli tullu 12 vuotta joka päivä töihin vaikka koko lossia ei ollu ollut 12 vuoteen!

Äänestä
  • Nehän olis voinu olla ekiksellä luppoaikoina pihamiesten apupoikina. Ja sit jos olis lentokone sattunu tuleen niin ois käyneet laittaa valoja ja sellasia. Koneita käy varmaan kerran kuussa? Helikoopperit näyttäs pyyhkäsevän ohi.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Nehän olis voinu olla ekiksellä luppoaikoina pihamiesten apupoikina. Ja sit jos olis lentokone sattunu tuleen niin ois käyneet laittaa valoja ja sellasia. Koneita käy varmaan kerran kuussa? Helikoopperit näyttäs pyyhkäsevän ohi.

    15v joko se reittikone tulloooo...

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    15v joko se reittikone tulloooo...

    Kohta tullo go avitation..?

    Äänestä

Eiköhän Mikkelissä ole näitä tontteja riittämiin ja kerrostaloista ylitarjontaa!! Eikä kukaan halua tuonne omakotitaloakaan rakentaa! Jotain järkeä ajatteluun!

Äänestä
  • kirkonvarvauden, moiskan ja ranta-launialan alueelle tulossa yhteensä varmaan toistasataa uutta ok-tonttia. mistä rakentajat edes niille?

    Äänestä

Se on lentokenttä vielä tosi tarpeen, täytyy vaan pidentää.

Äänestä
  • Mihinkä se mahdollisesti olisi tarpeen?
    On siellä kai pari ukkoa nostamassa palkkaa, mutta mitään muuta tarpeellista ei ihan heti tule mieleen.
    Nekin joutaa jo eläkkeelle jatkamaan peukaloidensa pyörittelyä

    Äänestä

Puhu vaan Mikkelin lentokentästä. Se on nimittäin ainoa turha kenttä.

Äänestä
  • Ei se ole turha. Tulee aika, jolloin se on todella tarpeen.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Ei se ole turha. Tulee aika, jolloin se on todella tarpeen.

    Ei ole tulijoita 18 vuoteen lyggå till

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Ei ole tulijoita 18 vuoteen lyggå till

    Toivottavasti.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Lentokentät ovat kannattomia ja turhia rasitteita valtiolle.

Näistä lentokentistä saa oivallisia tontteja joko omakotitaloille tai vuokra-asunnoille. Miksi pitää haikalla turhan perään ja anoa joka vuosi rahoitusta, kun matkustajia ei ole kuin yhdenkäden sormille.
Lentokentät ovat tehty kaus ihmisten näköpiiristä ja kuljetuksia ei ole, niin eipä ole käyttäjiäkään. Eikä aikatalut tue kuin muutamia valtionvirkamiehiä, joten turhia kuljetusta, nykyaikana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu