Tamperelaisperhe eleli Espanjassa neljä vuotta veronmaksajien rahoilla – yhtä pikkuasiaa ei Kelalle kerrottu
Lapsilisiä, työttömyyskorvauksia, asumistukea... Rahavirta kolmilapsisen perheen vanhemmille kesti yli neljä vuotta.
Lapsilisiä, työttömyyskorvauksia, asumistukea... Rahavirta kolmilapsisen perheen vanhemmille kesti yli neljä vuotta.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Onkohan tuo kovinkin yleistä kaupungeissa? Kelan valvonta vaikuttaa löperöltä. Kelan vastikkeettomat tuet lienevät noin 17 miljardia vuodessa. Tuossa voisi olla enemmänkin perkaamista...
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17728773h
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Kuinka on mahdollista hoitaa 4 vuotta etänä ,ettei kertaakaan tarvitse tavata livenä virkailijoita.Matut taitaa saada pitempiä päätöksiä .
mites muutama vuosi sitten se Lontoossa asuva somali-nainen? Eikös sekin vetänyt vuosikausia rahoja, eikä koskaan ole maksanut takaisin. Korkoineen.
Kyllä on törkeää. Valvonta pettää pahasti.
Mutta jussien on turha tuohtua sukupolvia tuilla elettyään..
Inisee,
Inisee....
Ei mulle Espanjaan niitä kuuluisia tukia makseta ja nää hinnan alennuskorvaukset ei oo vastikkeettomia. Joka halavatun hakemus ajetaan tietokonneella ristiin rastiin ees takas että eikö jotai poikkeemaa löytys että päästäs vähä sanktioo Isännälle laittamaan. Olen syvästi tuohtumaisillani..
Inisee,
inisee,
läimäys....
Leipää sinunkin suusi on massuttanut. Eikö ??
puolan pojan ruista pittee syyvä...
Ei ihme jos on sosiaalimenot paisuneet, tolkuttomasti valtakunnassa?🧔
Vuoden -kolme vuotta kelan rahoituksella loisijoita ei edes tutkita. On niin tätäpäivää pääkaupunkiseudulla....
Ootko huolissa siitä että jusseja valvotaan?
en ole.
Voisi tehdä edes töitä....
ei miun tarvii...
Kokevat vainoa,rasismia ja eivät tunne suomen lakeja!Ei voi olla suomalainen tuomarina?Kohtuullista vapauttaa vastuusta?
Jo sukupolvia maataloustukien varassa eläneet eivät ole ensimmäisiä joiden kannattaa pöyristyä moisista väärinkäytöksistä..
Kyllä minä ainakin pöyristyn, ei mulle makseta vastikkeettomasti. Niinkuin sinulle.
Kelan pitäisi terästäytyä. Väärinkäytöksiä löytynee törkeän paljon, onhan niitä vastikkeettomia tukiakin yli 17 miljardia.
Kuinkahan moni oikeastaan pettää yhteiskuntaa tälläisillä asioilla , kyllä pitäisi valvonta olla sitä laatua ettei kukaan pystyisi pettämään , silloin ehkä ihmiset olisivat työssä ja maksaisivat kulunsa omilla tienesteillään .
Se joka antaa valheellisia tietoja virastoille saisi rangaistuksen valehtelemisesta .
Itse en aikoinani anonut edes asumistukeen vaikka olisin saanut sitä josmolisin anonut , tuli vaan sellainen fiilis että halusi pärjätä itse . Niin että meitä on moneen junaan