Nyt kannattaa lähteä super hyper hyville vaate kaupoille Huittisiin! On laukkua ja kenkää ja asua monenmoisia. Artemis, ihanuuteni, Nikkanen ja Satulinnassa useita myyjiä!
Vastaukset 14
- Anonyymi
Satulinna? Eikös se sulkenut jo lopullisesti?
- Anonyymi
Tiedustelen, onko kyseisissä liikkeissä arkisiin askareisiin kuten lietteenlevitykseen sopivia asusteita? Lähinnä kokokumihaalari ja rouhekintaat kiinnostaisivat.
- Anonyymi
En tiiä niistä mutta artemiiassa kun kävin huolittiin vain käteistä. Aika erikoista toimintaa vuonna 2023.
- Anonyymi
Juu ja vaatteet/tilat haisi homeelle! Mitä ihmettä?
- Anonyymi
"En tiiä niistä mutta artemiiassa kun kävin huolittiin vain käteistä.
Aika erikoista toimintaa vuonna 2023."
Entisenä yrittäjänä minä taas tykkään kaupoista, joissa otetaan mielellään vastaan käteistä. Se on kun pieni puodinpitäjä saa käteistä rahaa maksuna kaupanteossa, se on melkein kuin puhdasta verovapaata tuottoa yrittäjän laihaan palkkapussiin.- Anonyymi
Ei kelpaa kaikille käteinen. Jätin vaimolle käteistä, jotta voi päivällä töissä ollessani maksaa lietekaivontyhjennyksen joka oli tilattu. Rahat olivat edelleen pöydällä, vaikka lietteet hävinnyt kaivosta! Lasku varmaan tulenee perästä?
Tuonne se vaimo meni levittämään lakanapyykkiä. Huikkasi mennessään, että ensi viikolla tehdään tarkistustyhjennys! On oma alotteisuutta lietemiehellä kertakaikkiaan!
- Anonyymi
Eipä tuolta juuri mitään löytynyt, yhdet ylihintaiset farkut, ostin kun tarvitsin välttämättä. Pizza oli todellista pikaruokaa, eikä vessassa valoja. Vähän kun kävelin, niin taajama loppui ja pellot vastassa.
- Anonyymi
Talojen nuoret rouvat maksaa lietekaivon tyhjennykset luontaisetuina lietemiehille. Hyvin hoituu maksut tälläkin keinoin, seudun vanhalla perinnäistavalla.
- Anonyymi
Tiedoksesi, että taloissa on emännät ja vanhassa on vara parempi.
- Anonyymi
Kuka noissa liikkeissä oikeasti käy? Itse en ole koskaan käynyt, en tunne noita edes nimeltä.
- Anonyymi
Huittisisa tunnetuimpia liikkeitä ovatkin lietevaunujen varaosia ja oheistarvikkeita myyvät liikkeet. Krotteja myyvät liikkeet joko konkurssisa tai menossa konkurssiin.
- Anonyymi
Hah, en varmaksi ymmärrä pointtiasi tässä asiassa, mut jos huittislaisena oot onnistunut noi sivuuttamaan, niin ettet muka "tiedä edes nimeltä" niin oot joko lukutaidoton tai muuten täysi imbesilli.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hah, en varmaksi ymmärrä pointtiasi tässä asiassa, mut jos huittislaisena oot onnistunut noi sivuuttamaan, niin ettet muka "tiedä edes nimeltä" niin oot joko lukutaidoton tai muuten täysi imbesilli.
Vampulasta tai naapurista Punkaitumelta tulevat ei juurikaan ajele minnekään keskustan pikkukauppoihin. Härkäpakarin ympäristön kaupat ja Lidl ovat ne kohdekaupat. Nikkasen asusteliike ym. voi jo jäädä aika vieraaksi.
- Anonyymi
No totta varmana tuokin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2172186
Ei enää ulkoteltta ruokaa.
Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,521312Jos sussa toisessa on yhtään miestä
Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te1861157- 81996
En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää56891- 72822
- 100802
Mitä eroavaisuuksia sinulla on
kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?77747Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.355730- 40721