Veloe etsii työntekijöitä. Kannattaako sinne hakea? Millainen paikka? Toivon oikeita vastauksia. Entäs sisuwood? Sama kysymys.
Veloe kokemuksia
12
2133
Vastaukset
- Anonyymi
Naisia joka sormelle
- Anonyymi
Kumman käden?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kumman käden?
Molempiin
- Anonyymi
Kahella käellä.
- Anonyymi
Kovia yritää nää Savisalon mutta mikään ei tunnu onnistuvan.
- Anonyymi
Sisuwoodilla vuodesta toiseen jatkuva haku. Miksi siellä ei työntekijät pysy? Jokuhan pakko olla vialla? Liian hyvä palkka? Liian mulkkuja työntekijöitä vai mikä vikana?
- Anonyymi
Samaa pohtinut 🤔
- Anonyymi
Mitä nyt juttuja kuullut, niin palkka on ainakin paska.
- Anonyymi
Valoella palkka todellakin huono mitä ystävältä kuullut.. Kaupan kassalla tienaat paremmin. Nythän hommia ei ole senkään vertaa kuulemma kun porukka on lomautettu.
Joten ei kannata vaivautua. Olen myös kuullut että työilmapiiri ei ole aivan paras muutaman työntekijän myrkytettyä ilmapiiri. Tästä ei sen enempää tietoa.
Mutta kuullostaa siltä että ei kannata vaivautua tai ainakaan pidemmän aikavälin suunnitelmia tehdä. - Anonyymi
Paljonko on Sisuwoodin tuntipalkat, ollut harkinnassa muutto?
- Anonyymi
Kannattaisi kysyä Sisuwoodilta, miksi teillä on jatkuva haku päällä? Miksi kukaan ei jää teille töihin? Joku voisi kertoa? Muutakin kuin palkka, ei se voi niin paska olla ja ainoa syy?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kannattaisi kysyä Sisuwoodilta, miksi teillä on jatkuva haku päällä? Miksi kukaan ei jää teille töihin? Joku voisi kertoa? Muutakin kuin palkka, ei se voi niin paska olla ja ainoa syy?
Huonot on palkat ja työntahti on semmonen et joka sentti liksasta kyllä revitään selkänahasta.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie572543Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää492315Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta22302Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten722223Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut512072Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1372027HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363981765Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1081706Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt221589Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241524