Katkerat autoneitsyet eivät osaa ajaa lumessa

Miksi skeidailijat pelkäävät taka- ja nelivetoja? Talvella yritetään ajella lumessa, itäauton nokka puskee ja pomppii. Urissa heilutaan eestaas, jäädään jumiin, jatkuva hytkyminen estää asialiikenteen kun kateelliset, köyhät ja katkerat skooda-autoneitsyet yrittävät leikkiä RS-rallikuskia
558
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Hytkynkytkynrytkyn on Skodistin äänimaailma kun kynnetään pitkin ojanpohjaa.

Äänestä

Tarpeeksi, kun tulee lunta niin takaveto ei liiku juuri mihinkään ellei ole hyvät nastat ja aura keulassa. Neliveto on vähän niin, kuin konttaava ihminen. Varma tapa tietysti edetä jos ei osaa tai kykene liikkumaan muuten.

Äänestä

Minäpäs vetelen Toyota Avensis D4D dieselillä ohi skodista kun 177 hevosvoimaa puhuu.

Äänestä

Aikoinaan istuin Timo Mäkisen ohjaamassa autossa jollakin liukkasn kelin kurssilla. Hän ajoi itselleen vierasta autoa, josta pohti, että onko tämä nyt etu-vai takavetoinen? Totesi, ettei sillä oikeastaan ole väliä, yhtä helppo niitä on hallita. Päälle näytti 360° pyörähdyksrn ja matka jatkui suoraan eteenpäin.
Itse en ole tuota temppua tehnyt, mutta ajanut kylläkin etu-taka- ja nelivetoisilla. Temput jätän ammattilaisille, mutta muuten ei itsellänikään ole vetotavalla väliä. Kaikki kelpaa.
Niin, edellinen autoni ole etuveto, ja nykyinen neliveto. Kaikki käy.

Äänestä

Hinttariryppyreikäsportti ei kyllä ole kenenkään mieleen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miksi skeidailijat pelkäävät taka- ja nelivetoja? Talvella yritetään ajella lumessa, itäauton nokka puskee ja pomppii. Urissa heilutaan eestaas, jäädään jumiin, jatkuva hytkyminen estää asialiikenteen kun kateelliset, köyhät ja katkerat skooda-autoneitsyet yrittävät leikkiä RS-rallikuskia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu