Toisen passin kysely turkin tullissa

Anonyymi-ap

Matkasin vähän aikaa sitten muutamaksi päiväksi Istanbuliin. Maahan saapuessa alkoi kova kysely, että missä mun toinen passi oikein on.. jouduin toistamaan tullissa monta kertaa, että mulla ei ole mitään toista passia. Lopulta tulluvirkailija päästi mut sitten eteenpäin. Olin vähän ihmeissäni.
Paluumatkan koittaessa passintarkastuksessa alkoi taas sama tenttaaminen, että annatko sun toisen passin. Ja mä kysyin että minkä ihmeen passin niin pyysi antamaan mun turkin passin myös heille. Mulla ei kyllä ole mitään toista passia. Suomen päässä kyselin että mitä voisi tälläinen tarkoittaa, mutta eivät olleet kuulleet, että tälläistä olisi kyselty ja kovasti hämmästelivät.
Onko kukaan tälläisestä kuullut tai onko jotain tietoa, että mikä ihmeen juttu tälläinen tenttaaminen oikein on

3

589

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikä ihme tämä aloitus on ?

      • Anonyymi

        Ihan simppeli kysymys. Mä olen täysin Suomen kansalainen, mutta multa tivattiin tiukkaan sävyyn tullissa, että he haluavat nähdä minun toisen passin, Turkin passin, jollaista mulla ei tietenkään ole. Mä pohdiskelin vain, etä onkohan kellä muulla tälläistä tapahtunut ja tietääkö kukaan , että mistä tämä voisi johtua.


      • Anonyymi

        🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

        🍒 ­N­y­m­­­f­­o­­m­­­a­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17731032g

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      461
      8248
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      116
      5677
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      116
      4701
    4. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      212
      4579
    5. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      35
      4509
    6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      55
      4023
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3890
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      79
      3772
    9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      44
      3700
    10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      87
      3528
    Aihe