Rikkaat ovat rikkaita, koska elävät kuin köyhät. Köyhät ovat köyhiä, koska elävät kuin rikkaat.
Hyvää talven jatkoa ja kevään odotusta meille lukijoille ei törkyviestien jakajille tai alottajille eikä molottajille :)
ajakohtainen sutkautus
6
180
Vastaukset
- Anonyymi
Niinpä niin, Nivalassa rikkaat ajavat loppuun ajetuilla auton romuilla, köyhät vastaavasti uusilla autoilla. Mitenkäs köyhät ovat saaneet kalliit autot hommattua? Eihän sitä saa edes lainaa jos ei ole takuita, eli pankin autoilla eivät kyllä ajele.
- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17731595z
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
olen köyhä mutta meditointi saa unohtamaan sen
- Anonyymi
ei koske nivalaa tai teksasia tuo sanonta, tääl ei mme olla köyhiä eikä kipuilla. Sinansä mukavasti sanottu sanonta mutta mehän emmä tunnista ittiämmä tuosta
- Anonyymi
Tosi on. Ei kannata pröystäillä jos ei ole varaa ja eletään velaksi. Osamaksulla kaikki ja pikavippejä otetaan. Sitten kun korttitalo rysähtää huudetaan yhteiskuntaa apuun ja syytetään hallitusta, vaikka oma vika. Suu säkkiä myöten niin pärjää pienilläkin tuloilla.
- Anonyymi
olen onnellinen että tyttäreni ei pilaa elämäänsä tekemällä palkkatyötä vaan nauttii elämästään ja vaurastuu sokerideittailulla :)
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2585356
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!572620- 862307
Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3981589Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss981284SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä291143Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse101099Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte180927Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9243921Haapaveen nähtävyys?
Se teidän "suihkulähde" on ylittänyt uutiskynnöksen Suomen rajojen ulkopuolella Sveitsissä. Se näytettiin paikallisten u40879