Sukupuoli-identiteettiään pohtivien ja sukupuoliahdistusta kokevien oppilaiden määrä on Helsingin sanomien mukaan selkeästi kasvanut. (”Yhä useampi nuori pohtii sukupuoltaan, kertovat koulujen terveydenhoitajat”)
Kuinka paljon kasvua on ollut, siitä HS:llä ei ole tietoa. Vaatimaton arvaus voisi olla: ”äärettömän” paljon, koska kaksikymmentä vuotta sitten tällaista joukkoilmiötä ei olut lainkaan olemassa. Sukupuolen korjausta hakevien määrä on kasvanut viidessätoista vuodessa 20-kertiaseksi, noin 50:stä noin tuhanteen. Koululaiset eivät ole edes mukana näissä luvuissa, koska he eivät Suomessa pääse korjattaviksi toisin kuin SETA ja transkultin aktivistit haluaisivat.
Helsingin sanomat ja muu valtamedia ei tietenkään koe mitään vastuuta äkillisesti käsiin räjähtäneestä koululaisten transongelmasta, vaikka valtamedia rummuttaa päivästä päivään gender-ideologiaa ja transkultin propagandaa. Kuvaavaa on tämänkin jutun toimittajan käyttämä nimitys tytöistä ja pojista. He ovat syntymässään tytöiksi määriteltyjä ja syntymässään pojiksi määriteltyjä. Tätä transkultin uuskieltä tyrkytetään valtamediassa yleiseen käyttöön, jotta varsikin lapsille hierottaisiin joka päivä naamaan, että sukupuolia on monia ja jokainen voi milloin tahansa muuttaa sukupuoltaan jos se tuntuu hyvältä.
Todellisia itsemurhaa hautovia transongelmaisia, joita varten korjaushoidot on aikanaan kehitetty, on kuitenkin hyvin pieni joukko, suurin piirtein ne 50 vuosittaista tapausta, josta epidemian räjähdysmäinen paisuminen lähti liikkeelle vuosituhannen alussa. Koko muu transitiota hakevien joukko on gender-ideologian ja transkultin propagandan harhauttamia ihmisiä. Heidän kohdallaan on suuri vaara ajautua sukuelinten leikkauksiin ja rankkoihin hormonihoitoihin, joiden vaikutukset olisivat peruuttamattomia ja joita suurin osa tulisi myöhemmin katkerasti katumaan.
Valtamedian ja poliitikkojen pitäisi tuntea vastuunsa näiden ihmisten kohtalosta. Viime vuosien ”uusitointi” samoin kuin nuoria sukupuolikorjauksiin kannustavan translain hyväksyminen osoittavat, että he ovat tässä asiassa aivan väärällä puolella.
Koululaiset sukupuolen korjaajina. Hesari niittää mitä kylvää
Anonyymi-ap
1
73
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 11810293
- 525030
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html422211Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052058- 261924
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131591Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411392Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta24993Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v31991Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54977