Hei. Sain työpaikan Porista. Minne ei kannata muuttaa ja minne kannattaa? Mitkä alueet väinölässä ja sampolassa olisivat parhaimmat?
Muutto Poriin.
Anonyymi-ap
3155
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sampola on ihan kiva kunhan muistaa ettei kävele rakennusten vierustoilla ja jää putoavien ruumiiden murskaamaksi. Väinölä on siitä kiva että ruumiit putoaa korkeintaan kolmannesta kerroksesta. Molemmissa kannattaa hankkia tolppakengät ettei astu ympäriinsä lojuviin piikkeihin. Väinölässä ei ole muita palveluja kuin räkälä ja kioski jonne on hengenvaarallista poiketa päivänvalon jälkeen. Sampolassa on kauppa mutta tulee halvemmaksi hankkia auto ja käydä muualla.
Sampola on monikulttuurisuuden kehto ja saat uusia ystäviä heimoveljistä ja itäkansoista. Halusit tai et.
Vanha porilainen sananlasku ja kansanviisaus sanoo että "kahdesta et pääse eroon, aidsista ja osakkeesta sampolassa" Tosin aidsiin on jo lääke mutta liitto sampolan osakkeen kanssa ei lopu koskaan..
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#177341639
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Viihtyminen paikkakunnalla on yleensä enemmän itsestä kuin paikkakunnasta kiinni. Paitsi Porissa. Siellä viihtyvät vain kateus ja keuhkotauti.
Jos työpaikkasi on Itä-Porissa, suosittelen Ulvilaa enemmän kuin Poria.