Böjetäti kokkaa taas!

Anonyymi-ap

Tänään teemme lihakeittoa.

Mitta kattilaan noin 3 litraa vettä. Laita vesi kiuhumaan. Heitä sekaan 2 perunaa. Keitä noin 30 min. Lisää joukkoon pippuri (yksi) Kuvittele sekaan liha.

Lihaketto on nyt valmis nautittavaksi! 😘

Kyytipojaksi suosittelen vedellä jatkettua pimää.

6

234

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos ei oo varaa kuvitella lihaa, voiko tehdä ilman 😶😐

    • Anonyymi

      Jos ei oo varaa perunoihin, voiko tehdä ilman perunoita? 🙄

      • Anonyymi

        Hei!

        Kiitos kysymyksestä, tottakai voi tehdä myös ilman perunoita, keittelet sitä pippuria pari tuntia, keitosta kyllä silti riittää koko perheelle!

        T Börje


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hei!

        Kiitos kysymyksestä, tottakai voi tehdä myös ilman perunoita, keittelet sitä pippuria pari tuntia, keitosta kyllä silti riittää koko perheelle!

        T Börje

        Kiitos, näin teemme . Nyt saadaan ruokaa koko perheelle!


    • Anonyymi

      Kiitos!

    • Anonyymi

      Nyt on kyllä sähkön hinta niin korkealla, että jätetään tuo kahden tunnin keittäminen väliin. Lisätään vain veteen yksi pippuri, ja annetaan keitoksen hautua pöydällä yön yli. Hyvät koululapset, hyvää ruokahalua. Jos haluatte saattekäydä hakemassa lientä vielä toisenkin lautallisen, valmistimme sitä reilusti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1422
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      913
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      872
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      52
      811
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      758
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      667
    7. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      9
      646
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      330
      639
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      57
      629
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      594
    Aihe