Miksi Huittinen?

Anonyymi-ap

Miksi kannattaisi muuttaa Huittisiin? Hyvät ja huonot puolet? Asiallisia vastauksia odotellen, kiitos!

15

1283

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tässä muutama fakta tiato. Huittine on Suamen sikaisin pitäjä ja tuaksut ovat hajuhermoja hiveleviä. Liätealalla riittää töitä niin paljon kuin jaksaa tehrä ja palkkaus on torella hyvä. Huanona pualena on se, että paikalliset puhtaat järvet houkuttelevat turisteja jo ihan liiaksi.

      • Anonyymi

        Katso ensteks Syväjoki leffa (Deliverance) nimitäin täällä on
        sama meininki, sitte voit lukea kirves- koljosesta ja varoa menemästä
        lentoasemmalle, junasemmalle ja tietenkin isompiin ostoskeskuksiin,
        sillä siellä vahdit voivat mukiloidsa nirrin pois.


    • Anonyymi

      Huittisten huanot pualetko? No kun niitä ei juurikaan täällä ole.
      Pahimmat viat mitä tierän on, että keskustan ratapihalla junavaunut joskus kolistelee öiseen aikaan. Toinen on, että järvet josku tuppaa tulviin rannoille keväisin, ja muutenkin tulee sellasta järvirannan tuaksua koko kaupunkiin. Nää kaks asiaa on ne tämän paikan pahimmat viat.

    • Anonyymi

      Huittisissa on myös vilkas tori,joka sykkii aivan kaupungin keskustasa.
      Torilta saat laadukkaat paikalliset tuatteet erullisin hinnoin!
      Valikoimaa löytyy aina pärekopista Lietesuon hilloihin,joista valmistat mailman parhaan karpalokiisselin!
      Torikahvilan höylätyillä penkeillä voit istahtaa kahvikupposen äärelle nauttimaan Huittislaisten kahvipöytäkeskusteluista lietteenlevityksen ollesa avainasemasa.

      • Anonyymi

        Gekkon yksin puhelu


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Gekkon yksin puhelu

        Kuka tai mikä on Gekko? Onko se palstaa vuosikaudet terrorisoinut liete?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuka tai mikä on Gekko? Onko se palstaa vuosikaudet terrorisoinut liete?

        Kyllä


    • Anonyymi

      Kaupungin Härkäpakarilla saa Huittisten parasta kahvia. Siellä kokoontuu joka päivä pitäjän kuntaparlamentti kupposen äärelle. Käydäään paikkakunnan asiat ja ihmiset ja niitten juorut aina läpitte.

      Mukavaa sosiaalista meininkiä on Huittisisa. Kukaan ei ole täälä yksinäinen. Ihan aina joku alkaa sulle höpöttään naapuripöydistä jotain, jos meet vaikka kahvilaan taikka baariin tai kirjastoon istumaan. Aina tulee kivaa paikkakuntalaista seuraa yksinäisillekkin.

      • Anonyymi

        Ei muuten tuu.


      • Anonyymi

        Alati uskollinen kansan palvelija, liätemiäs. Ainakin se tulee joka tapauksessa pöytääsi höpöttelemään niitä oman alansa mukavia juttuja. Mee itte kokeileen joku päivä Härkäpakarille, niin näet.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Alati uskollinen kansan palvelija, liätemiäs. Ainakin se tulee joka tapauksessa pöytääsi höpöttelemään niitä oman alansa mukavia juttuja. Mee itte kokeileen joku päivä Härkäpakarille, niin näet.

        Onnesansa oli liätemiäs kahvepöytäkeskustelusa viimeks!
        Transiitlain myätä loppuu kassien hikoilu liätteenlevitysraktorin nahkapenkisä!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onnesansa oli liätemiäs kahvepöytäkeskustelusa viimeks!
        Transiitlain myätä loppuu kassien hikoilu liätteenlevitysraktorin nahkapenkisä!

        Onko aika varattuna jo tuolle kassienpoiston operaatiolle? Se on varmaam suuri helpotus kun ei puolen kilon nahkapussi enää sen perästä kesäsin hikoile haarovälisä. Mutta laittaako ne sairaalasa samalla leikkauksella menstruaatiot sisään? Joka kuukausi ketsupit pitää lietehommien ohella hoitaa.


    • Anonyymi

      Huittinen on kehittyvä pitäjä, sikala toisensa jälkeen nousee uuteen harjakorkeuteen ja luonnon luonnolliset tuoksut sulostuttavat joka kevät ja syksy asukkaiden vaativia hajuhermoja. Ravintolat ovat maailmankuuluja, voi syödä vaikka joka päivä Koben härkää tai pallokalasta tehtyä Fugua, lisäksi ei voi kuin kehua vilkasta yöelämää, missä valtakunnan parhaat muusikot soittavat sulosäveliä. Kaiken hyvän päälle voi lisätä loistavat juna yhteydet sekä vilkas metroliikenne, parempaa saa Suomesta hakea. Jos joku näiden huvien päälle jaksaa vielä tehdä töitä, niin Saarioinen tarjoaa varman tulon vihannesten pilkonnalla tai voihan sitä aina mennä suolestamaan sikaa maankuuluihin teurastamoihin, on ehkä hyvä osata siellä vääntää pari sanaa viroa tai varmaan ruskien slangillakin pärjää. Lopuksi pitää vielä lisätä lostavat asunnot, katto saattaa hieman olla notkahtanut piipun kohdalta, mutta kyllähän se vajoominen viimeistään Kiinassa loppuu. Yhteenvetona voi sanoa, että tänne vaan, kaikilla täällä on niin mukavaa.

      • Anonyymi

        Näin on! Mainittisin vielä lisäksi alueen loistavat lietepalvelut! Täyttynyt lietekaivosi tyhjennetään tuossa tuokiosa ja vierään pellolle tuattamaan kasvuvoimaa!
        Virkistystä hakevan kannattaa tutustua Huittisjärven uimalan palveluksiin,sekä tanssilavan permantoon!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      163
      9380
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      347
      7122
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      105
      6052
    4. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      165
      4027
    5. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      73
      3456
    6. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      17
      3409
    7. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      35
      3308
    8. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      81
      3189
    9. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      191
      2920
    10. On asioita joita kadun

      Yksi niistä on eräs J mies. Olen vasta hiljattain tajunnut. Kuinka väärin tein. Tulit sydän tarjottimella.. mutta tässä
      Ikävä
      17
      1896
    Aihe