Miksei media ole nostanut esiin henkilöä jonka syytä Euroopan ahdinko nyt on.Angela Merkeliä saamme kiittää siitä että veljeili Putinin kanssa ja ajoi Saksan Venäjän kaasusta riippuvaiseksi josta koko Eurooppa nyt saa maksaa.Merkel antoi myös Erdoganille valttikortit joita hän vieläkin käyttää, Merkel antoi Turkille lupauksen miljardeista kunhan Turkki ei päästä etupäässä Syyrian pakolaisia EU maihin ja siitä maksetaan vieläkin kalliisti kun Erdogan tasaisin väliajoin uhkaa avata rajan.Oliko Merkelillä sympatiat kommunismin unelmissa entisenä Itä-Saksan kasvattina, Suomenkin vasemmisto piti Merkeliä lähes epäjumalana aikoinaan eikä taatusti pysty myöntämään jättivirheitä joita hän teki koko Eurooppaa koskien.
Miksi vaietaan
Anonyymi-ap
9202
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Siksi vaietaan asiasta nyt Suomessa koska nykyisen pääministeripuolueen entiset johtohahmot ja osa nykypolitiikoistakin olivat pahimpia Merkelin nuolijoita esim. Halonen, Lipponen, Ahtisaari ja Tuomioja.
Mietipä tarkemmin, on siellä ollut kokoomuksen ja keskustan poliitikoita myös hämmentämässä. Siksipä lähdin Persujen kelkkaan näin entisenä Kokoomuksen kannattajana.
Niin oli, kirjoitinkin sen takia pahimpia.
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17737636c
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
kröhöm... entäs se, se, se... se rauhan sana mies... niin se, se el kamina mies. eikös se lennelly yhtenään rysselissä ja saksassa siltä merkkeliltä neuvoja kyselemässä ja entisistä ohjeista kiittelemässä... niijen kymmenien tuhansien arabipoekiin EU-suomeen kotouvuttamisissa? ääh... eikö se ollunnahi puolankalaesie syntyjään, peräti?
noapurin poekie...
Sehän nyt lenteli kuin päötön kana, sinne sun tänne, hallituksen hajottamispaperinkin kanssa useemman kerran, väliajat veisteli säälikirstua ihan teeveessä.
Putinihan huijasi meitä kaikkia, sillä oli ketunhäntä kainalossa.
Ei huijannut kaikkia ainakaan North Stream kaasuputken osalta, pieni osa politikkojq vastusti sitä.
Ainahan media peesaa voimakkaita valtaapitäviä omaksi edukseen.