Kokoomus leikkaa tukia

Kokoomus leikkaa varmaan ensimmäiseksi maatalous- ja metsätukia, jos toinen porvaripuolue keskustapuolue ei ole tulevassa hallituksessa.
16145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

mee töihin tuki pummi

Äänestä
  • 🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

    🍑 ­­­N­­­y­m­f­o­­­m­a­­­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17738495G

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Äänestä

Parempi kerta laakista kontalleen kuin löysässä hirressä lopun ikää.

Äänestä

Tuota keskusta on tehnyt Ahon ajoista lähtien, torjuntavoittoja toistensa perään maaseudulle.

Äänestä

Kokoomus vie ensimmäiseksi kansalaisilta ruisleivän pois pöydästä. Rikkaat vaan rikastuvat entistä enemmän.

Äänestä

Pohjois- ja Itä-Suomalaisten ei kannata olla kokoomuslaisia. Pääkaupunkiseutu ja uusimaa täynnä kokoomuslaisia.

Äänestä

Kokoomus tyhjentää maaseutuväestön kaupunkien kasvukeskuksiin. Pakkotyötä kaupungeissa. Kokoomukselle kelpaa orjatyö joka päivä.

Äänestä

En äänestä vahingossakaan kokoomusta.

Äänestä

Yksityisyrittäjiä jotka verokeinottelulla leikki juppeilevat niitä ne etelä-suomen kokoomuslaiset on. Paskan tärkeitä rosvoja kaikki.

Äänestä

Kokoomuksella on juustohöylä valmiina.

Äänestä
  • Hyvä, että on. Kaikki tukiaiset minimiin, jos ei työnteko kiinnosta. kympillä saa lounaan baarissa ja äidin luo asumaan, antanee peräkammarin ilmaiseksi käyttöön.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Hyvä, että on. Kaikki tukiaiset minimiin, jos ei työnteko kiinnosta. kympillä saa lounaan baarissa ja äidin luo asumaan, antanee peräkammarin ilmaiseksi käyttöön.

    Kyllä tai sitten opiskelemaan/koulutukseen.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Hyvä, että on. Kaikki tukiaiset minimiin, jos ei työnteko kiinnosta. kympillä saa lounaan baarissa ja äidin luo asumaan, antanee peräkammarin ilmaiseksi käyttöön.

    mihkähän kammariin me jo harmaahapset karenssiin tuomitut ängetään?1

    Äänestä

Tuskin vaan sillä suurimmat metsän omistajat ovat kokoomuksen kannattajia.

Äänestä

Kaikkia metsätukiaisia voisi leikata. Ojitus, uusi metsätie, taimikonhoito, energiapuukorjuu... hiilinielut kasvuun.

Äänestä
  • Persuja äänestämällä päästään näistä viherhipeistä eroon varmasti , ja suomalaista tuotantoa ja ihmistä tuetaan .

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kokoomus leikkaa varmaan ensimmäiseksi maatalous- ja metsätukia, jos toinen porvaripuolue keskustapuolue ei ole tulevassa hallituksessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu