Kiinteistömaailman tehomyyjä tässä Confidence m 2

Anonyymi-ap

Hei. Haluatko myydä kauttani kotisi. Minä olen luotettava, vaitolovelvollisuus taattu, arvostelujakin on, mutta ne ovat 10 vuoden takaa. Toimin omassa taloyhtiössäni puuhanaisena, Aletaanko kaupoille? Aiemmin olin töissä Kiinteistömaailman Confidence M2 nimisessä fränchasing firmassa, mutta se valitettavasi ajettiin alas koska tuli AVI.lta tuli niin monta varoitusta, että seuraavasta varoituksesta olisi tullut liiketoimintakietlo. Valittivat, etten tietäisi as oy laistakaan riittävästi.
Tässä eräs arvio:
Henkilö toiminut asumassaan taloyhtiössä muun muassa hallituksen pj.nä. Asunto-osakeyhtiölaista ei mitään hajua, ollut teettämässä asumaansa taloyhtiöön kaksi autopaikkaa isommille asunnoille kuin yksiöt koska hänen mielestään isommille asunnoille kuten hänen asunnolleen kuuluu kaksi autopaikkaa neliöiden perusteella. Tämä laittomuus purettu seuraavassa yhtiökokouksessa lainvastaisena. Samaisena vuonna 2017 kun valitettu tästä kiinteistövälittäjästä Etelä-Suomen Aluehallintovirastoon, AVIIN, firma on ajattanut itsensä konkurssiin jolloin kantelu rauennut, välittäjä toiminut Kiinteistömaailma Confidence m2- puljussa jolla ollut jo kaksi varoitusta 2010-luvulla AVI.n antamina.
Pitäisikö miettiä uudestaan kenelle antaa asuntonsa myyntiin. Kaikki faktat löytyvät netistä tästä henkilöstä. Kiinteistönvälitys on sellainen ala, että välittäjällä ei ole mitään vastuuta, tämäkin välittäjä lörpötteli asiakkaansa, ostajan ja myyjän ammatin vaikka se on salassa pidettävää tietoa. Lisäksi tämä henkilö valittanut poliisille yksin ilman taloyhtiön hallituksen lupaa asukkaasta, poliisi vastannut, että jos ottaa poliisiin yhteyttä omien intressien vuoksi ilman, että on edes taloyhiön hallituksen tai yhtiökokouksen (puheenjohtajana vielä toimi silloin- ei sen jälkeen saanut enää toimia)tukea eikä taloyhtiön edun vuoksi niin se on vähintäänkin arveluttavaa. Ostaisitko tältä iäkkäältä sinkkuvälittäjältä tai laittaisitko myyntiin mitään tämän henkilön kautta?
Henkilöllä ainakin 10 vuotta ollut samat arvostelut esittelysivullaan.

1

264

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

      🍑 ­­­N­­­y­m­f­o­­m­­a­­­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#177391033

      🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      100
      6374
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3813
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3190
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      370
      1726
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      969
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      956
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      880
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      869
    Aihe