Mustalaisten käytös ja aikuisten piittaamattomuus

Anonyymi-ap

Istuin junassa, kun junaan hyppäsi yhdeltä asemalta kolme mustalais poikaa ja yksi tyttö. Kaikki heistä olivat noin 15 vuotiaita. Pojat sitten huomasivat yhden emo- tytön (sori jos nimitys on hyökkäävä, en tiedä parempaa) ja alkoivat härnäämään tätä. Yksi heistä muutaman kerran sanoivat moi mitä kuluu, jonka jälkeen tuli tauko härnäämisessä. Sitten sama tyyppi alkoi tekemään tätä uudestaan ja kyseli, että mikset sää puhu mulle. Hän myös alkoi sanomaan kis kis (imitoi siis kissaa) tytölle. Meinasinpahan käydä sanomassa pojille päin naamaa, että mikäs tässä on hätänä. Päätin kuitenkin lähteä kertomaan konnarille tilanteesta, joka kävi ilmeisesti sanomassa pojille jotakin (itse menin ravintolavaunuun muutamaksi kymmeneksi minuutiksi).

Miksi niin moni mustalainen nuori käyttäytyy tällälailla varsinkin porukassa? Olen kohdannut monia mukavia mustalaisia, mutta miksi osa on tämmöisiä? Ja miksi kukaan aikuinen ei tehnyt asialle mitään vaan katsoivat ja kuuntelivat vain? Itse olen siis 16- vuotias

Mikä tässä maailmassa on vikana?

7

972

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Manne on aina manne ei muuksi muutu. Joku voi teeskennellä mukavaa mutta kun selkäsi käännät, vie rahat.

    • Anonyymi

      mustalaiset ei käy kouluja,ei töissä , pelkkiä sosiaalipummeja suurin osa , täytyyhän sitä johonkin turhanpäiväiseen päivänsä ja energiansa kuluttaa, LAPSILISÄN JÄLKEEN ALKAA SOSIAALITANTTOJEN ELÄTTEINÄ OLEMINEN.
      varsinkin nuoret mustalaismiehet ihan helvetin lihavia kun ei ole muuta kuin syomistä, juomista , tupakkahampaissa olostelimista.

    • Anonyymi

      Eivätpä nuo valkolaisnuoretkaan niin hyvin käyttäydy.

      • Anonyymi

        Mustalais naisten vaatteet ovat kauniita. Naiset naisellisia ja kauniin näköisiä ja miehet komeita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mustalais naisten vaatteet ovat kauniita. Naiset naisellisia ja kauniin näköisiä ja miehet komeita.

        Hameeseen mahtuu uskomaton määrä tavaraa.
        Esiliinan alla kaljalaatikon mentävä tasku.
        Pyöräyttämällä menee seuraavakin.
        On tavarakoukkua, on taskua hihan sisällä.

        ...menee kokonaisen asunnon verhot hameeseen tai 2 auton rengasta, mitä on jäänyt kiinni.

        Kela maksaa hamerahan.


    • Anonyymi

      Mustalaisten jengikulttuuriin ilmeisesti kuuluu, että näytetään muille paikkansa.
      Väkivalta ja sen uhka on niiden juttu.

      Ryhmissä kulkevat, yhtenäiset jengivaatteet ja puukot pelotteena. Aseet ja kaasut tulee esiin vasta tiukemmassa paikassa tai jos piri vaan lyö liian lujaa.

    • Anonyymi

      Ihme on, ettei Suomeen ole syntynyt mustalaisten murhaamiseen syntyneitä jengejä, sillä niin huonoa on mustalaisten käytös.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      420
      2091
    2. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      202
      1703
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      152
      1542
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      123
      1406
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      29
      1216
    6. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      257
      1032
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      114
      948
    8. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      17
      864
    9. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      75
      858
    10. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      26
      715
    Aihe