Uuden hoivayksikön nimi?

Anonyymi-ap

Luin paikallislehdestä että rakenteilla olevalle hoivayksikölle saa ehdottaa nimeä. Jospa kuntalaisilla olisi mahdollista äänestää parhaasta nimestä rakennukselle?
Vaikka maksullinen tekstiviesti äänestys? Miten olisi huutoäänestys torilla? Tai kutsutaan vapuksi julkimo torille nostamaan saavista paras nimi hatusta. Nimenpyörittäjät kunniaan!

6

534

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ilmaisia idean tai nimen hyväksi käyttäjiä näköjään riittää. Mainostoimisto yleensä auttaa tämmösessä nimi palveluissa tai joku nimitoimisto missä joutuu maksamaan nimestä ja ideasta. Kyllähän se on kiva kun ihmiset aktivoitu johonkin miettimään asioita mutta se on jo puoli käyttää niitä röyhkeästi hyväkseen. Näin jokainen ehdotus tulisi jotenkin rekisteröidä ja yksilöidä ihmisille jotka nimiä keksii ja samalla saavat takuun siitä jos heidän nimeään käytetään tai nimi keksintöään että saavat siitä runsaan korvauksen. Näin myös autettaisiin oikeasti päteviä ihmisiä löytämään ammattinsa ja kykyjä vastaavia töitä. Koska kyse on tekijänoikeus palkkioista ei siitä makseta varmaan Eläkemaksuja mutta verot luultavasti joutuu maksamaan.

    • Anonyymi

      Välivarasto

    • Anonyymi

      VOIKO olla varma pääseekö edes Välivarastoon? Onko kyseessä nykyinen flipperi-pelin petipaikka joka sylkee ihmisiä ympäri pitäjiä. Onko tämän linkousperiaatteen tavoite heikentää entisestään hauraat ja sairastuneet vanhukset?

    • Anonyymi

      Voi hyvänen aika eikö virkamiehillä ja heidän avustajillaan ole mitään älliä pitäsiköön enteeksi kysyä mitä oitekijän oikeuksia maksuun kun jokun luovaa nimeä käytetään ilmateeksi..

    • Anonyymi

      Kyllä se nimi ajanmyötä tulee iteksiään,toivotaan että on positiivisessa mielessä sopiva nimi, mutta taitaa mennä homma pieleen tämän hyvinvointi touhun myötä ja löytyisi oikeita työntekijöitä hoitamaan työnsä kunnolla

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      135
      1965
    2. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      233
      924
    3. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      149
      900
    4. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      78
      853
    5. 64
      841
    6. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      38
      825
    7. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      105
      798
    8. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      747
    9. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      65
      671
    10. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      571
    Aihe