Kun tämä paikkakunnan paikallislehti on sellainen yhden aatteen aviisi, niin ajattelin kysäistä, että mitähän huomisesta paikallislehdestä on mahdollisesti sensuroitu?
Mitähän huomisesta paikallislehdestä on sensuroitu?
18
336
Vastaukset
- Anonyymi
Olisiko koulun ruokalasta lihapullat loppuneet mutta siitä ei sovi kirjoittaa ku joku voisi pahoittaa mielensä?
- Anonyymi
Ehei! Hienot muistelut laskiaisen vietosta. Historian havinaa isoin kuvin. Eikös paikallislehden tulekin tukea kultuurimenneisyyttä, josta ammennamme tähän päivään iloa. Ja unohdamme nykyaikamme ajankohtaiset asiat.
Toki, jos saisimme lukea myös menneiden aikojen kunnallispoliitikasta sekä päätöksistä ja lisäksi niiden toteutuksista lopputulosta siloittelematta. Vois Kuhmari päästä jopa valtakunnan tasolle. - Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17745182Z
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Jotain hienos eli kylän abit ovat päässeet lehteen. Hienoa !!!
- Anonyymi
Abit, vanhojen tanssit ja hiihtolomamietteet ovat huomenna pääosassa ja haastatellaan kauppoja, onko lakonuhka näkynyt
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Abit, vanhojen tanssit ja hiihtolomamietteet ovat huomenna pääosassa ja haastatellaan kauppoja, onko lakonuhka näkynyt
Ässän tai K - kaupan lakonuhka Kuhmoisissa?!? Et ihan Kuhmoisissa?
Eli olihan toi luettavissa ennen lakonuhkaakin valtakunnan lehdestä, ettei pikkukylät ole kohteena.
- Anonyymi
Huomenna on koko kakkossivu varattu kuntalaisten vapaalle sensuroimattomalle keskustelulle ja kysymyksille, joihin päättäjät sitten seuraavassa numerossa vastaavat.
- Anonyymi
😂😂😂
- Anonyymi
No WAU uuuu !
- Anonyymi
Kolmossivulla on artikkeli aiheesta "Miten vältymme korottamasta veroja vuodelle 2024" Sitä varten on haastateltu kolmea talousalan asiantuntijaa, jotka ovat perehtyneet kunnan tunnuslukuihin.
- Anonyymi
Lehden takasivulla Korppila ja Kankkunen perustelevat veronmaksajille, miksi oli hyvä idea irtisanoa Markku Hjelmin toimitila ja mitä tilaan on jatkossa suunniteltu.
- Anonyymi
Ja onhan tämä sitten tasapuolista, kun Sanomat on sitoutumaton lehti eli pitää olla laaja näkökulma eikä vain yhden linjan vastine, kun vielä tähän asti tuohon vapaan sanaan ei ole ollut luottamusta lehden osalta.
Hyvä jos ollaan menossa avoimeen suuntaan. Voidaan kahvilla ja pubeissa keskustella lehden kirjoittamista kunnan ajankohtaisista asioista. - Anonyymi
1.4. ilmestyy erikoisnumero, jossa kerrotaan, miten Kuhmoinen maksaa pois 24-hallin loppuvelan, päiväkodin, koulun, laajakaistan ja vuokrakiinteistöjen korjausrästit.
- Anonyymi
Voittiko joku Eurojackpotin?
- Anonyymi
Aivan mahtavaa kuittia Oskulta kokoomustalaisille kuinka voi vielä käydä ja jo kävikin vanhan liiton väelle Sysmässä. Padasjoellakin meinas vanhat piirit taannoin kiehahtaa.
- Anonyymi
Olisi tosiaan kiinnostavaa lukea laskelma siitä, kuinka alle 400 työssäkäyvää maksaa 24-hallin loppuvelan, päiväkodin, koulun, laajakaistan ja vuokrakiinteistöjen korjausrästit. Löytyykö kunnan talousarvio netistä? Helsingin lukuihin pääsee ainakin tutustumaan https://www.hel.fi/fi/uutiset/helsingin-talousarvioesitys-2023-panostukset-palveluiden-kehittamiseen-ja-strategisiin
- Anonyymi
Etusivulla paljastetaan että pirkanmaalaiset on vuosikymmeniä koukanneet Päijänteelle Jämsän ja Padasjoen kautta. Petturit!
- Anonyymi
Asikkala on ollut Portti Päijänteelle jo vuosia ennen kuin Kuhmoinen maksoi turhasta sloganista:
https://docplayer.fi/107658513-A-s-i-k-k-a-l-a-portti-paijanteelle.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist1493700Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki963602Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma423143Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest182501- 1812162
Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?
Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu251367- 951211
Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!
Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja241051Jos elämäsi ihminen
on osoittanut kiinnostuksensa, niin kannattaa vastata edes jotain vaikka mikä olisi. Toista mahdollisuutta ei välttämätt69998Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa
Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt115975