Kaikkia laivoja ei välttämättä paloitella telakalla niiden elinkaaren ja merikelpoisuuden loputtua. Jotkut riisutaan kaikesta merieläville vaarallisesta ja myrkyllisestä ja lopulta hinataan sinne missä korallit voivat käyttää sitä uutena kasvualustanaan. Siellä se upotetaan kontrolloidusti.
Mitä mieltä olette ideasta?
https://ocean.si.edu/ecosystems/coral-reefs/when-wrecks-become-reefs
Tässä video siitä miten se tapahtuu:
Sinking the MANTA and then diving it!
https://youtu.be/qaTfPahD83c
Kun vanha laiva upotetaan koralliriuttojen kasvun tueksi
0
173
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup584118Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1262944Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua432643Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.652197Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu4371797- 621277
Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.721266- 571170
- 2591069
- 45988