Olen tässä tehnyt varmuuskopioita omista GameCube-peleistä, polttanut ne 4x nopeudella DVD-R levyille ja nyt on ongelmana, että TV-ruudussa näkyy jatkuvasti omituisia raitoja lähes jokapuolella, joskus ihan jokapuolella, raidat eivät yleensä haittaa pelaamista, mutta joskus kyllä. En yksinkertaisesti pysty kirjoittamaan 4x hitaammin DVD-R levylle, Nero ei näytä pienempää kuin 4x. Voisiko tämä kenties johtua RGB-kaapelin puutteesta yms.?(RGB-kaapeli auttaa mielestäni vain mustavalkoisuuteen, mutta vissiin joissain piraatti peleissä vain..)Olen kokeillut ensiksi Octron-merkkisiä DVD-R levyjä, sitten Sonya ja FUJIFILMiä. Valmistajastakaan tämä vika ei siis näytä johtuvan.
PS.
Niin, ihan omia pelejäni olen varmuuskopioinut mahdollisten kulumisjälkien/hajoamisten varalta, niin ei tarvitse aina uutta peliä ostaa, kun on jo kerran maksettu.
PS.
Niin, ihan omia pelejäni olen varmuuskopioinut mahdollisten kulumisjälkien/hajoamisten varalta, niin ei tarvitse aina uutta peliä ostaa, kun on jo kerran maksettu.
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.