Pari vuotta sitten tapasin sattumalta miehen, jonka kanssa kaikki loksahti heti. Olin tuolloin naimisissa, jossa oli paljon henkistä väkivaltaa miehen puolelta. Olin jo ajatuksissani eronnut mutta lasten takia lopullinen eroprosessi kesti melkein vuoden. Tuona aikana näimme ja viestittelimme tuon toisen kanssa. Kun ero oli loppusuoralla, en jaksanut henkisesti enään viestitellä ja toiselta loppui kärsivällisyys muttei tunteet. Lopulta hän tapasi toisen juuri, kun olin jättänyt kaiken paskan jälkeeni ja olisin ollut valmis jatkamaan elämää. Muutama kuukausi meni kunnes jälleen näimme toisemme lähes päivittäin pakon edessä ja tunteet nousi takaisin pintaan molemmilla. Hän ei kuitenkaan ole valmis luopumaan parisuhteestaan vaikka viestitteleekin kaipaavansa, ikävöivänsä ja kuinka ajattelee päivittäin ja katuu, ettei jaksanut odottaa enään vaan sitoutui toiseen. En pysty unohtamaan häntä, eikä hän minua mutta siltikään hän ei eroa. Miten pääsen eroon tästä tunteesta? Voiko mies vielä erota?
Varattu mies
Anonyymi-ap
6
245
Vastaukset
- Anonyymi
Joudut vain pettymään jos odotat toisten eroa.
- Anonyymi
Olet rakastunut unelmiisi. Säälittää sinunlaiset roikkujat. Elä OMAA elämääsi. En ymmärrä ihmisiä, jotka roikkuu kuvitelmisaan ja "loksautuksissaan", nämä on omia kuvitelmia. Voin vain kuvitella, jos ko miehen kanssa menisit yksiin, mies lähtisi, omisit varsinainen kyttääjä.
- Anonyymi
Suuressa kondomissa voi hypätä puusta.
- Anonyymi
Puhalletaaks se ensin täyteen ilmaa?
- Anonyymi
Miksi nainen ensin ei halua, ja kun sitten haluaa on jo liian myöhäistä.
Huomaatko itse et haluat vain mahdotonta? Et sitä mikä olisi mahdollista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121431
Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881287Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1341028- 68964
- 39887
- 71863
- 97857
- 75836
Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.53807Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun
Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että39764