Itsellään ollut 16 päivää vatsa täysin tukossa mielialalääkkeen ansiosta ja mikään apteekkituote tai kuidun lisääminen eivät ole auttaneet ummetukseen. Pelkkää papanoita tullut
Lääkäri ei ole suostunut muuttamaan lääkitystä ja suositteli Pegorionia 3 kertaa päivässä. Kävin ostamassa samankaltaista lääkettä(sama vaikutusaine), jota käytetään samalla annostuksella.
Mikäli tämä lääke ei ensi tiistaihin mennessä lähde toimimaan, niin soitan terveyskeskukseen ja konsultoin toista lääkäriä, joka mulle nämä mielialalääkkeet määräsi.
Onko teillä vatsa lähtenyt toimimaan kyseisen lääkkeen myötä miten hyvin?
Smartlax annospussit
6
2820
Vastaukset
- Anonyymi
Pegorion vaikutus mielestäni hidas ,mutta niin se on esim.Movicolillakin ootko koittanut peräruiskeita jos niillä lähtis liikkeelle se peräsuolessa oleva tavara niin vois noi jauheet tehota paremmin, minä olen tuolla saanu toimimaan.16 päivää on jo tosi pitkä aika eikö siellä lääkärissä hoitajat laittanu lynks ruiskuttaa se menee pitemmälle suoleen tuohan on jo vaarallisen pitkä ummetus???
- Anonyymi
Mitä mieliala lääkettä käytät? Ssri lääkeistä minulla vähän samoja kokemuksia kuten cipramil esim.
- Anonyymi
Olin pelkästään omalla diabeteslääkärillä tällä kertaa. Halusin vaihtaa lääkkeen Duloksetiiniin, kun nykyinen Venlafaxin on tosiaankin aiheuttanut jäätävä tunteen. Hän totesi, että lääkkeen muutos ei muuttaisi mitään tilannetta. Onko näin?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä mieliala lääkettä käytät? Ssri lääkeistä minulla vähän samoja kokemuksia kuten cipramil esim.
Venlafaxin ja se on snri. Halusin vaihtaa Duloksetiiniin, mutta diabeteslääkärin mukaan sillä ei olisi ollut mitään vaikutusta ummetukseen. Suositteli vain ulostelääkitystä.
- Anonyymi
Vuosia sitten käytin itsekin mielialalääkkeitä, ja muitakin.
Jatkuvasti oli vatsa ummella, jouduin käyttämään ummetuslääkkeitä säännöllisesti.
Vaikutti, että oli lääke mikä tahansa, oli samanlainen sivuvaikutus kaikilla.
Pegorionin lisäksi on erilaisia litkuja, jauheita, rakeita, pillereitä..
Luulisi, että kaikille, jotka tarvitsevat, niin löytyy jokin hyvä ja helpotusta tuottava aine.
Jos ei ole itsellä tietoa, niin apteekissa kyllä neuvovat, kun kyselee.- Anonyymi
Mä kokeilin ennen tätä Agiokurin rakeita 12 päivää eikä mitään vaikutusta. Nyt takana 4. annospussi Smartlaxia ja oloon ei ole tullut muutosta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1931442
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138913- 85882
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?56849- 53806
Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t255683Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,10680Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä333651Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk58644Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol72609