Ongelmana saada yön jälkeen ykkönen päälle, jos ei ole sitä illalla muistanut jättää päälle vaihteiston ollessa lämmin. Lämpimänä ei ole juurikaan ongelmaa, mutta kylmänä todella jäykkä vaihteisto ja meinaa mennä väkisin kolmoselle. Siellä on sellainen tanko pohjassa vaihdekepiltä varsinaiselle vaihteistolle edessä päin. Onko jotain vakiokeinoa saada tuota toimimaan vai onko vaihteisto sökö? Näyttäisi röpötelleen öljyjä jonkin verran sieltä tangon päästä ulos.
Vaihteistossa vikaa?
Anonyymi-ap
3
633
Vastaukset
- Anonyymi
Öljyt vaihtoon ja siirtotankojen säätö/korjaus.
- Anonyymi
Vaihteistoon öljynvaihto ja kytkimen säätö / tarkastus että irrottaa kunnolla eikä takertele vaikkapa ruostuneet kytkin akselin takia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 394289
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1344057- 633705
- 873551
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans333527Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe643341- 842906
- 542825
- 252616
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142324