mieheen eikä sitä korjaa enää mikään. Olin typerä, kun yritin lähestyä häntä ja sopia. Tunteet eivät todellakaan olleet molemminpuolisia. Koin olleeni täysi vitsi hänelle. Mikään korjausliike ei enää palauta.
Meni luottamus
Anonyymi-ap
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Myös aika typerää tehtailla tämä vedätys..
Vielä typerämpää vastata vedätyksiin
Ei ensimmäinen eikä varmaan viimeinenkään vedätys täällä..
Si sun kannattaa käsitellä tuntemuksesi ettei mahdollisesti syyttömälle kosta mitä edellinen aiheutti ja kun oma olo vointi on hyvä ni voit hyvillä mielin jatkaa elämää ja osaa ehkä hyvällä onnella välttää samankaltaisia ja kohdata/löytää sen joka täydentää sua ja mahdollisesti jopa tekee onnelliseksi
Kyllä tunteiden käsittely on tärkeää. Olen onnellinen ihan yksinäänkin. En tarvitse suhdetta ollakseni onnellinen tai voidakseni hyvin. Tietysti hyvä suhde tuo paljon voimaa ja extra onnea, läheisyyttä, ja jos arkea voi jakaa toisen kanssa ripauksella huumoria niin mikäs siinä. Vastuussa voi olla vain omasta käytöksestä.