Kivikylän tuotteet

En osta niitä. Ylikalliita. Omistajat tienaa noin 600te vuosi pääomatuloja. Ei ihme, että tuotteet maksavat.
7352
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tavallinen jauheliha alle10% rasvaa maksaa lähikaupassa 4,9e kg. Ihan yhtä hyvää kuin kivikylän 12e kg jauheliha

Äänestä

Kamalaa tuo kateus jos joku tienaa tai muuten on jotain etuja mitä itsellä ei oo ne pitää saada pois.

Äänestä

Ylihintaa on ylihintaa.

Äänestä

Niin ja Sirpa Suomen rikkaimpia naisia. Top kympissä

Äänestä

Kivikylä muutti jauhelihapihvien pakkauskoon 6 > 4:n jo nyt muovijätteen kanssa on ongelmia. On jo ekologisuuden kannalta huono asia. Myös hinta /kpl kasvoi. Soitin asiasta heille. Vastaus oli ylimielistä kuuneltavaa. Meidän talous ei tule ikinä ostamaan enää kivikylän tuotteita.

Äänestä

Eikä meidän. Ainoastaan punalaputettuja -60%. Pian tulee kunnon deflaatio. Hinnat laskevat rajusti.

Äänestä

Kivikylän tuotteet pistää pierettämään. oli sitten palvi tai nakki. snelmannin tuottet eivät pistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

En osta niitä. Ylikalliita. Omistajat tienaa noin 600te vuosi pääomatuloja. Ei ihme, että tuotteet maksavat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu