Mitä sulle nainen on tapahtunut?

Äsken vasta täytit 30 ja nyt näytät jo kuusikymppiseltä?
34819
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 34

Vanhimmat

Juu

Itekin laskin väärin

Aika paljo vuosia

Haluaisin vielä. . .

Äänestä

Kahden läheisen yhtäkkinen kuolema ja siitä seurannut elämän romahtaminen ja vaikea masennus tapahtuivat.

Äänestä
  • Tämä yllä ei muuten sitten pidä paikkaansa. Kirjoitin tuon vain osoittaakseni sen, että jos sinulla ei muuta sanottavaa ole, niin voit pitää suusi kiinni. Kaikki kärsivät, jotkut meistä enemmän. Pyri olemaan hyvä toisille. Tuntemattomillekin.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Tämä yllä ei muuten sitten pidä paikkaansa. Kirjoitin tuon vain osoittaakseni sen, että jos sinulla ei muuta sanottavaa ole, niin voit pitää suusi kiinni. Kaikki kärsivät, jotkut meistä enemmän. Pyri olemaan hyvä toisille. Tuntemattomillekin.

    Sellaista kärsimystä ei voikaan sitten ymmärtää jossa muut ihmiset ovat siitä vastuussa ja antavat tällaisen kärsimyksen tapahtua

    Äänestä

Sillä on varmaan ollut rankka elämä.

Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    Tanja raiskattu, pilkkojansa virkkoi, sitten myös virkkoi.
    T.elämässä on oltava rahaa, vai onko, se on huora moro

    Pala helvetissä, ikuisesti
    https://m.youtube.com/watch?v=4tSo7Gt93P4

    Tuomo Raatoniemi = ms-android-samsung-rev2&source

    Äänestä

Noinhan se elämä menee. Odottakaa vaan. Äsken vasta olit riparilla ja kohta jo lasket päiviä eläkeikään. Siinä välissä ehdit sanoa pari kertaa "kissa".

Äänestä
  • Tuomo rakastaa raiskareita pus pus

    Äänestä

  • Anonyymi00024 kirjoitti:

    Tuomo rakastaa raiskareita pus pus

    Tupe askartele siitä vituncookoskarvakiposta itselles tupee.

    Äänestä

Oisko kulunut 30 vuotta, aika lentää.

Äänestä

Nykynaiset tupakoi, kymmenessä vuodessa menee naisen iho tupakasta. He myös juovat sietokykyynsä nähden usein ja runsaasti. Myös erilaiset huumeet ovat yleistyneet keskuudessaan; pössytellään jointteja ja vedellään viivoja kotibailuissa. Liikunta on vähentynyt ja syödään moskaa ja roskaa, tai muutoin ravinneköyhää ruokaa. Paljon lisäaineellisia valmis- ja pikaruokia tai pelkkiä salaatteja/kasviksia. Kasvisruokavalio ei ole kattava ruokavalio. Ei saada kaikkia tarvittavia rasvoja, proteiineja, vitamiineja hivenaineita mitä pitäisi. Ei nukuta, varsinkaan oikeaan aikaan, riittävästi, vaan valvotaan liikaa ja liian usein. Aurinkoa ja solariumia palvotaan.

Äänestä
  • Lisään: myös henkinen vireys ja mielentila vaikuttaa ulkonäköön.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Lisään: myös henkinen vireys ja mielentila vaikuttaa ulkonäköön.

    Lisään vielä; naiset meikkaa nykyisin paljon ja meikit, hiusvärit, lakat, puuterit, ripsarit sun muut sisältää aimo tukun terveydelle vahingollisia kemikaaleja.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Lisään vielä; naiset meikkaa nykyisin paljon ja meikit, hiusvärit, lakat, puuterit, ripsarit sun muut sisältää aimo tukun terveydelle vahingollisia kemikaaleja.

    Naiset ovat nykyään jo puoliksi muovia, täyteainetta ja implanttia on tungettu joka paikkaan ympäri kehoa + jäämät muista kemikaaleista. Pitääkö laittaa suojapuku päälle, jos tuollaiseen haluaa koskea?

    Äänestä

  • Sinä olet uuvuttava. Erikoinen. Outo.

    Äänestä

  • Anonyymi00032 kirjoitti:

    Sinä olet uuvuttava. Erikoinen. Outo.

    Niin olet. Oliko sulla asiaan mitään sanottavaa?

    -sivusta

    Äänestä

Nämä on esimerkki niistä kirjoituksista miksi en halua olla palstalla lainkaan. Miksi ihmisille ilkeillään näin helkkaristi?

Äänestä
  • Sinäpä sen sanoit... Pitäisi perustaa mukavien ihmisten palsta, jossa saisi ottaa aitoa kontaktia erilaisiin, hyväntahtoisiin ihmisiin ympäri Suomen.

    Äänestä

  • Tuomo Raatoniemi co

    Äänestä

Liikaa suolasta aalto- opistossa.

Äänestä
  • Kävisit loppuun edes apu koulun

    Äänestä

Niin ne vuodet vierii...olo on kuin 40-vuotiaalla ...prinssiä odotellessa

Äänestä
  • Ihana

    Naulan kantaan

    Äänestä

Mitäs paapalle? Näytät aikasin vaarilta. Hoi laari laari laa..oisko naisen puute vai mikä vaivaa, toimimaton pippeli?

Äänestä
  • Tästä pidin jollain tavalla. Kevyt, hilpeä kommentti.
    Hyvä. Enemmän tällaista palstalle.
    Kiitos kirjoittajalle piristyksestä.

    Äänestä

  • Anonyymi00033 kirjoitti:

    Tästä pidin jollain tavalla. Kevyt, hilpeä kommentti.
    Hyvä. Enemmän tällaista palstalle.
    Kiitos kirjoittajalle piristyksestä.

    Toihan on täysin sama viesti kuin aloituksessa!

    Äänestä

Tutustuin sinuun. Tautipesäke.

Äänestä

You blinked. That's what.

Äänestä

Olen vanhentunut sydänsuruista ja yli kahden vuoden valvomisesta. Kauneusunet ovat jääneet väliin 💔

Äänestä

Ollu täs vähän rankka elämän tilanne…kohta se tasaantuu ja sit näytän taas parikymppiseltä😅

Äänestä
  • Ei tule tapahtumaan

    Äänestä

Ooh. Oon ikionnellinen jos 60 näytän edelleen tältä .

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Äsken vasta täytit 30 ja nyt näytät jo kuusikymppiseltä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu