Mahtaakohan kukaan tietää, meneekö hiihtolatu Lohtajan kuntoradan kautta Ohtakariin ja jos menee, niin mitä reittiä ja millaisessa maastossa se kulkee? Myös sen kunto ja pituus kiinnostaisivat. (◕‿◕✿)
Latu Ohtakariin (Lohtaja)
18
318
Vastaukset
- Anonyymi
Noh, tämmöisenä vanhana hopeasompahiihtäjänä ja latujen ritarina piti tarkistaa ko. reitti;) Pituutta löytyy semmoiset kuutisen kilometriä, latu halkoo läpi peltojen ja metsäkaistaleiden. On tukevaa tasamaata, mäet loistavat poissaolollaan. Päätepisteessä hiihtäjää vastaanottaa komeahko merimaisema, jäätynyt toki näin helmikuun lopussa:)
~Tukkirekka~ - Anonyymi
Reitti on sen verran selkeä ettei ole eksymisen vaaraa. Todisteena että tämmöinen kantakokkolalainen ukkokin löysi perille:)
~Tukkirekka~ - Anonyymi
Nostetaan etusivulle jos tiedolle on tarvetta:) Hiihtokeli on tämmöisellä lopputalven poutasäällä mitä mainioin:)
~Tukkirekka~ - Anonyymi
Jokos olet käynyt testaamassa ladun?:) Jos tarvitset kyytiä kohteeseen tms., niin sana vaan. Tämmöisenä rehtinä miehenä autan mieluusti suksien voitelusta lähtien:)
~Tukkirekka~Voi kiesus sentään, että ihan suksiaki voitelisit..
Eiköhän hänellä ole jo valmiiks olemassa kaikenkattava voitelija, joten tuskin tarvii sun palveluksias!
Noloa!Sulle tupla-uuno haluan vielä sen sanoa, että ootko oikeasti noin pöljä???
Vaikka Ariel olisi nyt vapaa, niin luuletko oikeasti, että kaiken jälkeen se sut vielä huolis??? Ei todellakaan! Sun pelis on niin menetetty, että luovuta suosiolla!
Hae akka itelles vaikka Thaimaasta, jos et ketään suomalaista saa. Ehkä ne huolii tuollasen vinksahtaneen ukon!
Kuulut muutes samaan perskärpäslajiin, ku noi muut, jotka täällä hyppii rekattujen perässä räkättämässä. Sulle ei ole täällä enää mitään, joten adios!
Kerroin jo aiemmin että minun ja rakkaani kirjoittelu palstalla loppui siitä syystä että tämä "voitelija" ei ymmärrä mitä tarkoittaa naisen EI.
Tämä avaus on erinomainen esimerkki tuosta, ei täällä pysty kysymään edes päivän säätä ilman että kuolaava iilimato on kimpussa.
Hyvää jatkoa Tinttu ja Kittie, meitä ette enään täällä näeEi voi olla totta...
Eihän täällä enää käy ketään... :((((
Hitto, että mä löisin turpaan tuota yhtä jätkää, ku nenän eteen tulis!!! ://- Anonyymi
tinttu-liina kirjoitti:
Ei voi olla totta...
Eihän täällä enää käy ketään... :((((
Hitto, että mä löisin turpaan tuota yhtä jätkää, ku nenän eteen tulis!!! ://No kyl mä käyn :)
- Artsi - Anonyymi
tinttu-liina kirjoitti:
Ei voi olla totta...
Eihän täällä enää käy ketään... :((((
Hitto, että mä löisin turpaan tuota yhtä jätkää, ku nenän eteen tulis!!! ://Itekki oon täällä hitto soikoon! Enkä hemmetissä oo menossa minnekkään:D
Sunflower Anonyymi kirjoitti:
No kyl mä käyn :)
- ArtsiIhana Artsi! ❤
Tuo oli niin mukava kuulla!! :))Anonyymi kirjoitti:
Itekki oon täällä hitto soikoon! Enkä hemmetissä oo menossa minnekkään:D
Sunflower:))
Kiva juttu Sunflower! :)- Anonyymi
tinttu-liina kirjoitti:
Ihana Artsi! ❤
Tuo oli niin mukava kuulla!! :))Mä kerkesin sanoo tossa äsken et mä olen ihqu pässi enkä jätä teitä uuhii mut se lupaus hävisi tosta niinku pieru Saharaan. On vaan alhaalla et yksi poistettu..
- Artsi - Anonyymi
tinttu-liina kirjoitti:
Ei voi olla totta...
Eihän täällä enää käy ketään... :((((
Hitto, että mä löisin turpaan tuota yhtä jätkää, ku nenän eteen tulis!!! ://Nyt vain odotellaan nimimerkkien poistoa:(
- Anonyymi
Ei niitä thai akkoja noin vain haeta. Haiskahtaa pahasti kateellisten persjalkojen mölinältä. Älkööt kukaan pitäkö aasialaista alempiarvoisena kuin muitakaan. Hyi teitä...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 938028
- 403852
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021906- 241310
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html321143Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,311079Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia11865Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53847Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31812Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v27762