Pöllöllä olis nyt pesä valmiina

huhuillen etsin naaraspöllöä ainiaaksi yhteiseen matkaan.
8146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Huuu are juu? Huhuu.

Äänestä
  • Wanha viisas pöllö.

    Äänestä

Jaa.

Äänestä
  • Arka on tuo toinen osapuoli, viimeksi tiennyt en mistä kysymys vaan nyt ymmärrän että on tarkoitettu näin.

    Äänestä

  • Minkä merkkinen pöllö kyseessä

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Minkä merkkinen pöllö kyseessä

    Helmipöllö joka säteilee luojan armoa

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Helmipöllö joka säteilee luojan armoa

    Ja toinen pöllö olis lähettänyt anteeksipyyntönsä, odottaa vaan vastausta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

huhuillen etsin naaraspöllöä ainiaaksi yhteiseen matkaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu