Miten käy Lintilän?

Anonyymi-ap

Kepun kannatusluvut ovat karmean huonot ja siihen päälle tuli vielä Lintilän whatsapp- kohu. Mikä lienee Mikan kohtalo, vieläkö kannatus ja äänet riittää Arkadianmäelle, vai joko maakunnan kepulaiset siirtyvät äänestämään Sari Innasta.

11

552

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kepulaiset taitaa paniikissa puukottaa toisiaan selkään. Virheitä kaivetaan urakalla esiin.

      • Anonyymi

        Suomen poliittinen järjestelmä jota hallitsee kokoomus diktatuurilla näyttää ampuvan pistoolilla oikein urakalla muita puolueita jos ukrainan sotaa ei pidetä yllä.
        Ilkeä kokoomus on syyllinen keskustan alhaiseen kannatukseen. Tosin Juha Sipilän ollessa pääministeri Sipilä ja Orpo puhuivat pahaa yhteishenggessä turkulaisesta...

        Kokoomus kumminkin omistaa median ja median naamattomat ja nimeltä tuntemattomat miljonääri sijoittajat ovat niitä pahimpia Sipilän kiusaajia. Jos legitiimi jatkuu näin ja tuomitsette tätäkin lisää niin teidän pitää viedä isä meidän vankilaan. On annettava poliittinen legitiimi keskusta puolueelle!

        Ystävällisin terveisin Jeesus Kristus Katolilainen!


    • Anonyymi

      Kun galluppeja katsoo niin paniikkiin on Kepussa totisesti aihetta, viime eduskuntavaaleissa tai Kepun äänisaalis olla jotain 13,5-14%, nyt ennustetaan kannatuksen jäävän 9-10% tietämille. Se on karua luettavaa kuukausi ennen vaaleja.

      Mutta jos vaalitulos menee Kokoomuksen, Demarien ja Persujen välillä tiukaksi niin Kepulla voi olla pelin paikka kun hallitusta muodostetaan. Vaikka Persut voittaisivat ja aloittaisivat hallitustunnustelut, eivät he välttämättä löydä hallituskumppaneita enemmistöhallituksen muodostamiseksi. Silloin voidaan nähdä vaikka sellainenkin hallitus missä ovat Kokoomus, Demarit päähallituspuolueina ja Keskusta, RKP tai Kristilliset apupuolueina. Oppositio olisi silloin hajallaan kun sinne jäisivät poliittiset äärilaidat eli, Persut, Vihreät ja Vasemmistoliitto. Persuille tällainen vaihtoehto olisi kauhistuttava, voitetaan vaalit ja päädytään silti oppositioon.

      • Anonyymi

        Pessimististä jankkausta jankkauksen perään. Tuollaista kauheeta paskaa kirjoitti iltalehti viime eduskuntavaaleissa vuonna 2019 ja nyt näköjään ihmiset matkivat väsyneillä aivoilla ilalehti media paskan kirjoituksia.


    • Anonyymi

      Lintilästä tulee luultavasti pääministeri ja aivan varmasti myöhemmin presidentti.

      • Anonyymi

        Lintilällä on alkoholiongelma!


      • Anonyymi

        Mika Tapani Lintilä on tuli hevonen kiinalaisessa horoskoopissa ja Juha Sipilä on metalli härkä kiinalaisessa horoskoopissa.
        Mikään muu yhdistelmä ei ole niin hyvä kiinalaisessa horoskoopissa kuin hevosen ja jonkun toisen nelijalkaisen.
        Jos joku väittää että Juha Sipilä ja Mika Lintilä ei olisi hyvä voima tekijä keskusta puolueen demokratiassa, niin sellainen ihminen luultavasti vihaa myös demokratiaa. Demokratia on historiaa, kulttuuria ja politiikkaa.

        Nykypäivänä demokratia on nyt politiikkaa, politiikkaa ja politiikkaa, siitä on syntynyt blaa...blaa...blaa... eli koronavirus ja jos nykypäivän demokratia ei muutu niin tulee kirous supervaltiosta, eli yhdysvalloista jossa jenkit ovat Taivaan isän, isä meidän siunaamia demokratian nimeen voimakkaammin kuin edesmennyt Elizabeth2, Joe Biden tai kukaan muu vaikutusvaltainen ihminen tällä hetkellä elossa maapallossamme. Demokratian pitää muuttua sellaiseksi että historia tulee euroopasta, kulttuuri amerikasta ja politiikka kiinasta. Demokratian pitää olla historiaa, kulttuuria ja politiikkaa. Demokratia ei voi olla vain politiikkaa, politiikkaa ja politiikkaa. Jos demokratia on vain politiikkaa niin koko maapallo on laajalti vain median omistamaa diktatuuria ajan myötä ellei päästä demokratian alkuperäiseen standardiin.

        Ilman demokratian ajatuskarttaa, siitä että demokratia ollaan jaettu kolmeen osaan, historiaan, kultturiin ja politiikkaan, ilman sellaista ajatuskarttaa jos tehdään politiikkaa suomessa, niin silloin poliittinen suomi on hyökännyt suomen puolustusvoimia, eli suomen armeijaa jos tulkitsen nyt Taivaan isää, isä meidän

        Ystävällisin terveisin Jeesus Kristus Katolilainen


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lintilällä on alkoholiongelma!

        Suomessa on erittäin paljon päihdeongelmia. Suomessa on paljon rahaa koska Suomi kuuluu Englannin Kruunun alaisuuteen ja Englannin Kruunu auttaa suomea tosi paljon. Punta ja punnan arvo on sidoksissa Suomen Tasavallan kanssa ja jos suomalaisella miljonäärillä on yhteys Englannin Kruunun haltijaan joka tietää tarkalleen punnan arvon niin silloin voidaan keinotella rahaa sijoittelemalla rahaa englannin puntaan. Jos suomessa opetettaisiin ihmisiä säästämään rahaa ja olemaan tarkkoja ekonomiasta ja sitä miten ekonomia toimii niin silloin suomessa ei käytettäisi niin paljon päihteitä.

        Ystävällisin terveisin Jeesus Kristus Katolilainen


    • Anonyymi

      Ja saaga saa jatkoa taas uudella käänteellä. Luin Seiskaa.....

    • Anonyymi

      Lintilällä on lehtitietojen mukaan siis myös salasuhde. Sen verran epäluotettavaa tämä Keskustan toiminta, että eivät tule saamaan minun ääntäni.

    • Anonyymi

      joutais peruspäivärahalle n. 5 vuodeks niin oppis ymmörtään tavallista tallaajaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      21
      2064
    2. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      71
      960
    3. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      129
      907
    4. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      138
      701
    5. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      626
    6. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      94
      607
    7. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      89
      559
    8. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      12
      557
    9. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      11
      543
    10. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      541
    11. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      298
      536
    12. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      525
    13. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      38
      505
    14. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      27
      492
    15. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      36
      480
    16. Olen ajellut Dieseleillä yli 50 vuotta.

      Enkä ole koskaan kaivannut sähköautoa.
      Hybridi- ja sähköautot
      112
      458
    17. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      51
      447
    18. Kerro muuten miksi

      Estit somessa?
      Ikävä
      41
      434
    19. Vaikea on tämän

      Jälkeen suhtautua sinuun ilman ettei muista kirjoituksiasi.
      Ikävä
      58
      422
    20. S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi

      Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan
      Maailman menoa
      10
      412
    Aihe