Onko sulla ystäviä divisioona, maltillinen joukkue vai kenties (ainoastaan) yksi, kaksi tai kolme ystävää? Ovatko ystäväsi vierelle jääneitä, jo lapsuudesta tuttuja vai myöhemmän iän kavereita ja jos ovat jälkimmäisiä, niin mistä heidät löysit (ensin mainitut kai useimmiten hiekkalaatikolta 😁)?
Entäpä koostuvatko kamusi heterogeenisestä ryhmästä vai rajautuuko tarkasti? Jos sulla on parisuhde eksiä, niin ovatko nämä jääneet ystäviksi?
"Mistä tunnet sä ystävän"
10
335
Vastaukset
Se oma vastaus (jotta ei tule viisiGeeltä taas huomautusta 😅)
Mulla on ystävänä oikiastaan yks hiekkalaatikolta (lue röökimettän kokeiluista) löytynyt (onneksi tuo tapa on lähtenyt, mutta ystävä jäänyt), yks nuorena aikuisena (työpaikalta) löytynyt ja pari vanhemmalla iällä (netistä) löytynyttä.
Näiden lisäksi työkamuja, facekamuja ja harrastekamuja.En_osaaEn_tunne kirjoitti:
Niin ja eksiä ei ole jäänyt kamuiksi.
Ja kun en näköjään ossaa vastata kerralla kaikkiin vaan valikoiden 😅 niin heterogeeninen ryhmä.
Muutama hyvä ystävä on, enkä enempää tarvitsekkaan. Sanotaan, se laatu eikä määrä. Molemmista ryhmistä heterogeenisiä ja lesboja.
- Anonyymi
Maltillinen joukko jotka koostuvat heteroista ja queereista. Vain yksi lesbo. Nämä ihmiset ei aiheuta draamaa vaan ovat fiksuja, lempeitä, ajattelevia ja elämää nähneitä. Summasummarum, laatu korvaa määrän ja sisäpiiriini ei kovin helposti pääse.
Kuulostaa hyvältä. Mä en myöskään kaipaa liioin draamaa aiheuttavia tai yltiönegatiivisia ihmisiä ihan lähelle.
- Anonyymi
1 ystävä ja elämme QPP:ssa.
Piti taas googlata, kun ei ollu mitään havaintoa jotta mitä tää qpp tarkottaa, mutta nyt on kutakuinkin selvää sekin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet
Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.485151Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli652693Kemijärven festarit 2025
Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️181814- 1361680
Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!
Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h1321606Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä181460- 1021437
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?271389Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411166Kalateltta ja Siipiteltta
Siipiteltasta ei saa ruokaa ollenkaan ja ovatko työntekijät ihan selvin päin siellä. Kalateltassa taas lojuu käytetyt la141153