Lapsi viipaloi kuolleita eläimiä

Anonyymi-ap

Hei!

6 vuotias tyttäreni on alkanut kaivelemaan kuolleiden pikkuotusten sisuksia. Olen isän kanssa pohtinut että mitä mahtaa tarkoittaa. Eläinten kiduttaminenhan on psykopaatin merkki? Tosin tässä tapauksessa eläimet ovat olleet valmiiksi kuolleita. Olemme nyt puhuneet tytön kanssa asiasta ja kielsimme oudon puuhan.

Tytöllä on autismi. Voisiko se liittyä siihen? Onko tilanne huolestuttava? Kaipaan vastauksia!

5

391

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Varmasti on vain kiinnostunut tietämään mitä on eläimen sisällä. Tuskin psykopatiaa koska ei julmuutta harrasta ketään kohtaan eikä sadistisia piirteitä ole. Neuvokaa lapselle ettei kuolleisiin eläimiin saa koskea koska tautivaara on suuri.

    • Anonyymi

      suosittelen välitöntä kallonporaus kidutus hoitoa, ajan voi varata normaalisti vaikka taysin sivuilta. näytä sille psykolle mitä tapahtuu jos hylkää normaalisuuden ja jeesuksen

    • Anonyymi

      Anna lapselle aiheeseen liittyviä kirjoja joista voi tutkia asiaa.

    • Anonyymi

      Liittyy varmaan siihen autismiin. Sattuu olemaan kiinnostunut anatomiasta niin kuin joku toinen lapsi voisi olla kiinnostunut vaikka kellon koneistosta ja siitä miten se toimii.

    • Anonyymi

      On ymmärrettävää, että olette huolestuneita tilanteesta. Eläinten sisäelimien kaivelu voi olla merkki erilaisista asioista, kuten uteliaisuudesta, oppimisesta tai ahdistuksesta. Koska tyttärellänne on autismi, hän saattaa käyttää epätavallisia keinoja yrittäessään ymmärtää ympäröivää maailmaa

      On tärkeää, että käytte avoimen keskustelun tyttärenne kanssa ja selitätte, että tämä käytös ei ole hyväksyttävää. Tärkeää on myös seurata tilannetta ja keskustella asiasta tarvittaessa ammattilaisen kanssa, kuten lääkärin, psykologin tai terapeutin kanssa. He voivat tarjota lisäohjeita ja tarvittaessa suositella asianmukaista hoitoa, jos ongelma jatkuu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      149
      2023
    2. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      305
      1727
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      93
      1557
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1210
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      78
      1193
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1150
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      25
      1061
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      48
      1007
    9. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      73
      956
    10. Minkä näköinen

      On kaipaamasi henkilö🤔
      Ikävä
      45
      937
    Aihe