Siis mitä mehmettiä! Kauneus on katoavaa Heinolassakin. Kaikki kaunis pilataan ja tuhotaan. Metsät ympärillä avohakattu ja seuraavaksi rannat tuhotaan!
niemelään kelluvat talot
21
309
Vastaukset
- Anonyymi
joutaahan tuonne sitten talojakin kellumaan.
- Anonyymi
tilaa on rannoilla !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
tilaa on rannoilla !
hienoa!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
hienoa!
Papukaija taas palstoilla.
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17751700Z
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
kelluvat talot!!
- Anonyymi
Kelluvia taloja, vaikka tonttimaatakin, valmiiksi kaavoitettua löytyy. Paljonko kelluvat rakenteet ja rakennukset tulisivat maksamaan? Kelluvat talotko sopisivat Suomen ja Heinolan vaihtelevaan ilmastoon: syysmyrskyt, talven pakkaset, jäät, jäiden lähtö jne, paremmin kuin kiinteälle maalle?
Joko Sinilähteen alueen, uudet kaavoitetut tontit, lähellä Sinilähteen taloa (lähteineen tontti?) on myyty? - Anonyymi
hienoa hienoja taloja rannoille!
- Anonyymi
on siellä tilaa kellua
- Anonyymi
erikoisuuksia heinolaan!
- Anonyymi
Kelluvat talot - Simons Element
simons.fi
https://www.simons.fi › page=kelluvat-talot
Kelluvat talomallimme. 6H+K Huoneistoala 136m2 (61m2+75m2) Kerrosala 164m2 (78.5m2+85.5m2) Kerrosala MRL §115 157m2 (75m2+82m2). Kelluva Simons Talo · 2H+ ...- Anonyymi
Townhouse-talot kelluvat Loviisassa veden päällä
rakennusmaailma.fi
https://rakennusmaailma.fi › townhouse-talot-kelluvat-...
9.3.2021 — Loviisa on asettanut haettavaksi yhdeksän kelluvan townhouse-talon tonttia. Ainutlaatuiselle omakotihankkeelle ei löydy Suomesta vertaa.
- Anonyymi
tälläinen olisi hieno ,miten keinuu myrskyllä ?
- Anonyymi
hienoa !
- Anonyymi
Townhouse-talot kelluvat!!
- Anonyymi
haluaisitko asua kelluvassa talossa !?
- Anonyymi
Tähtisillalta naru portaat alas ja lautalle talo sillan alle. Ajattele, omistaja voisi virvelöidä talon terassilta suoraan, olisiko ideaa ?
- Anonyymi
😁😁😁
- Anonyymi
😀😀
- Anonyymi
ei taida tulla
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.1283640Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,793166SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.832598Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.72396Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2242277Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a302141- 42929
- 95928
- 52806
Haapaveille jotain uutta!
Huoltoasema Haapavein keskustaan tulossa. Semmoista Jeppasissa jaappasevat.16770