Niin olisin kiitollinen jos joku osaisi sanoo mistä saa kertoajan nuffieltiin!!
Mistä Nuffieltiin kertoja??
masa
41121
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
hyvä kysymys,niitä pistettiin 60-luvun alun nuffeihin,kulki 50km/h,jos jostain romiksesta löydät,pistä viestiä,tulen katsomaan.
Huutonetissä oli ainakin jokin aika sitten myynnissä nuhviin kertoja...
myytävänä kertojalla varustettu nelos-nuhuvi. kone meni viime kesänä jumiin... ei oo enää tarvetta, raato sijaitsee Sallassa, otappa yhteyttä sähköpostiin "[email protected]"
Mulla olj pikkupoekana usseempihhii Nuhvi rattorj
4DM vm 61 johon pistettii vähä syöttöö ja kierroksia, pikkupoekija (hupeloeta) kun oltiin.Se kulki nii hyvin, että kertoja Nuhvi ee jättännä, mäessä jätti vielä. !0/60 meellä olj sitte kertoja, hyvä olj ajjoo nippuja jiälle kun rattorj kuluki nii hyvin, että tiessä ee tunnustanna olevan monttujakkaa. Eli ohjauksen on syytä olla kunnossa kun laitat kertojan. Meillä Nuhvi seisoo vielä tallissa, myötiin kertoja pois kun se jäi isäukon ajokiksi.