Simasuista seuraa

Kun päihdeasuntolasta herää keskellä yötä ovenraosta virnistää pari harvahampaista kuppasyyläistä jokerinaamaa, joiden törkyturpien raamittavia kasvoja ja rikkinäisiä ruskeita hampaita katsellessa tulee mieleen että mieluummin tunkisi jormansa vaikka puunkuorimakoneeseen kuin tuohon metallinmurskaimeen, mutta ei auta, kiilusilmäisesti hyökkäävät sisään muutaman pirkan rohkaisemina yöllistä seikkailua varten.

Asd
7186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Monesti olen miettinyt, mikä ASD:n pointti on tässä liki vuosikymmenen jatkuneessa lähes päivittäisessä kirjoittelussa.

1) Asd on oikeasti sontaseppo ja raportoi elämästään: hyvin epätodennäköistä jo sen perusteella, että tätä on jatkunut jo lähes vuosikymmenen verran
2) Asd on finninaamateinin asteelle jäänyt viisikymppinen mies. Melko epätodennäköistä, miten ketään voi naurattaa vuosikymmenestä toiseen jotkut ripulijutut, vaikka olisi vähän sairaamman puoleinen yksilö?
3) Asd on oikeasti raitistelija, joka irvailee juopoille näiden karrikoitujen juttujen kautta. Ehkä todennäköisin teoria
4) Joku muu, mikä?

Äänestä
  • Onko koskaan juolahtanut mieleen että ASD= Kilroy?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Onko koskaan juolahtanut mieleen että ASD= Kilroy?

    Itsekin veikkaan, että moni kirjoittaa samalla nimimerkillä ASD.

    Äänestä

No sinähän sen tissuttaja tiedät. Näyttää olevan valtavasti kokemuksia päihdeasunnoista, psykiatriselta osastolta, vieroituksesta ja ties mistä, mutta itsehän et ole koskaan mitään ottanut...

Äänestä

Asd saattaa olla Kilroy, mutta hän muistuttaa useita potilaitani.
Hilpeän Suntion kanssa varastoimme heitä vuoden varrella sairaalan kellariin pannuhuoneeseen,
jossa pidämme heidät elossa linnunsiemenillä,soijarouheella ja kiljulla tosin juhlapyhinä he saavat ensimmäiset tipat pontikkapannusta, jonka takia moni onkin näkövammainen.
Uudenvuoden aaton koittaessa olemme ahtaneet heihin pari viikkoa kiljua ja leivinhiivaa.
Aattoillan hämärtyessä tuomme puoliksi nukutusaineella tainnutetut sontasepot ulkosalle ja työnnämme käpyjä suolen täydeltä perseeseen ja nostamme heidät seipään nokkaan.
Kun klo on puoliyö sytytämme seipäät ja hetken kuluttua helvetinkone ärähtää, taivas kumartaa ja maa tärähtää, lieskat valaisevat yötaivaan suolen kätköistä purkautuvan suolikaasun syöksien palavaa laavaa pakararoiden välistä
niin nousevat sontasepot villisti kuolemantangossa pyörien kohti taivaita syöksien tulta ja kuolemaa matkassaan, muistoja liskojen öistä matkalla kohti ikuista viinanpirun syleilyä
valaisten lumisen neitseellisen hangen allaan, jossa minä kuolemtohtori 1hoitsu ja valonkantajani HilpeäSuntio kirmaavat votkapullo kourissaan jortikka tanassa alastomina säntäilevien hoitajien perästä kohta... saalis on kaadettu ja villi taisteluhuutomme kohoaa nietoksista...
pannaan tissien välliin suoraan suikkiin pakaroiden välliin persiiseenn pannaan sitten vasta pesässä käydään huhhahei ja votkaa pullo!!!

Äänestä
  • Tämä kuulostaa jo liika julmalta.

    Äänestä

Jos hänellä on paljon kokemusta tuollaisista päihdepaikoista, haluaa jakaa kokemustaan toisille...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kun päihdeasuntolasta herää keskellä yötä ovenraosta virnistää pari harvahampaista kuppasyyläistä jokerinaamaa, joiden törkyturpien raamittavia kasvoja ja rikkinäisiä ruskeita hampaita katsellessa tulee mieleen että mieluummin tunkisi jormansa vaikka puunkuorimakoneeseen kuin tuohon metallinmurskaimeen, mutta ei auta, kiilusilmäisesti hyökkäävät sisään muutaman pirkan rohkaisemina yöllistä seikkailua varten.

Asd

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu