Näinköhän nyt on aika Merja Kyllösen pudota pois eduskunnasta?
Vasemmistoliitto Merja Kyllönen
Anonyymi-ap
751050
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 75
Vanhimmat
Näinhän se on.
Natoa Vastustava Putinisti-Kyllönen putoaa pois. Ja se on Hyvä.
Tuskinpa hän putoaa , kyllä kainuusta löytyy kommunisteja , putinin tukijoita sen verran että saattaa mennä läpi. En sure vaikka ei pääsekään.
Ei kovin fiksua tuo käyttäminen työmaallaan.
Mutta mistä, kenestä korvaaja ja kun pitäs olla Kainuusta, valovoimainen joka ajattelee .muutakin kuin omaa puoluettaan , kainuun parasta. Semmoista ei ole tarjolla. Vähän vaikeaksi menee , henkilön pitäisi löytyä muualta kuin vihervasureista.
Toprakka akka Merja Kyllönen mainostaa itseään vaalimainoksessa. Ilkeää vielä tuoda itseään esille kaiken tapahtuneen jälkeen. Ihmiset älkää äänestäkö vasemmistolaista venäjän tukijaa eduskuntaan, kiitos!
Älkää missään nimessä äänestäkö Merja Kyllöstä. Esiintyy eduskunnassa suu auki olevana molokkina. Vertaiset kansanedustajat vierastavat ja välttelevät tekemisiään ko henkilön kanssa.
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17754664H
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Merja Kyllönen tulee olemaan vasemmiston ääniharava, kerää paljon ääniä. Myös vasemmiston muut ehdokkaat.
Merja kannattaa polttoaineidenhintojen korottamista !
Merja Kyllönen haluaa maaseudun ja maakunnat autioiksi?
Äänestän Merja Kyllöstä.
Vasemmiston äänenpainot Merja Kyllöselle. Hänellä löytyy kokemusta.
Suomussalmen Elena Ceaușescu, kommunisti Merja Sinikka Kyllönen jaksaa toveriensa tukemana nillittää ja mantrata NATO vastaisuuttaan paikallisissa medioissa. Elena ja Merja opiskelivat samoja tutkintoon tähtääviä aineita. Olisiko mahdollista, että opiskellessa ja käytännön laboratoriokokeiden aikana molemmat altistuivat haitallisille kemiallisille aineille, jotka vinouttivat nuorten naisten orastavaa ajatusmaailmaa. Ainakin molemmat ovat omaksuneet punikin luotaansa työntävän ideologian.
Vasemmistolaisena Merja ei ole oppinut mitään historian valossa. Pakonomaisesti ja hivelevän käytöksen tavoin Merja jaksaa levittää kommunistista ilosanomaa. Tyrkyttää haitallisia ja vaarallisia ajatuksia paikallisille viestintäkanaville.
Hyvät ihmiset, huolehditaan siitä, että tällaisia yhteiskunnalle haitallisia populisteja ei äänestetä seuraavissa vaaleissa. Pulskanlaiska vasemmistolainen ilmestyy aina ennen tulevia eduskuntavaaleja lehtien palstoille.
Elena on jo poistunut keskuudestamme, rauha hänen sielulleen... Mutta, onko itse "saatana" tullut luoksemme kotiryssän hahmossa?
Merja Kyllönen saa Kainuusta eniten ääniä.
Merja huolehtii, että tiet pysyvät huonossa kunnossa.
"Marraskuussa 2012 sanomalehdet kertoivat Liikenneviraston höylänneen tienparannuksia pienemmiksi Kyllösen linjausten ja patistelujen mukaisesti. Helsingin Sanomien mukaan Kyllönen tällöin "ensin väisteli ja lopulta menetti malttinsa" sekä irtisanoutui asiasta. Lehden mukaan Kyllösen pitäisi vastata median esittämiin kysymyksiin "eikä piiloutua raivokohtausten tai irvistelyn taakse." Lähde wikipedia
Kainuussa surkeimmat tiet
Onhan ne kun puuhastellaan ennemmin sukupuolineutraalien liikennemerkkien ja transulakien kanssa
suvakki on kyllönen. Ei hyvä.
Kokemusta paljon, kyllä osaa.
vielä sopii siltamuistomerkkejä Nälkämaahan...
Tuskin vaan.
Saa eniten ääniä koko Kainuusta.
Miksi ? ? Miksi äänestätte tuota natoa vastustavaa suvakkia..
Kaikki, joilla ei ole sotapsykoosia, äänestävät.
Vasemmistoliitolla on aina tasainen kannatus ja tulee olemaan edelleen.
Ei vaan ääni hälle 👍
Merjalle voisivat räätälöidä siivoojan työn Suomussalmen kunnasta.
Merjaa ei äänestä kuin suomussalmen kommarit. Joutaa pudota pois eduskunnasta.
Vasemmalle menee ääneni. En ole porvari, oikeistopuolueita riittävästi ja tietää mitä ne yhdessä saavat aikaan.
Merja Kyllönen on tehnyt hyvää työtä ja työura tulee jatkumaan vielä.
Kyllä. Hyvä Merja!!
Kerro mitä hyvää työtä se on tehnyt? Käynyt tällä vaalikaudella tekemässä vihervasemmiston ja Kepun seassa tekemässä 40mrd lisää syömävelkaa josta ehkä neljäsosa voidaan nippa nappa perustella koronalla. Samaan aikaan voit lukea uutisista miten lähes kaikki menee huonommin Suomessa. Koulut, vanhusten hoito, Sairaanhoito, varhaiskasvatus,jengirikollisuus, jne voit jatkaa listaa. Huumeiden käyttöhuoneita tarvitaan varmaan Suomussalmellekin.
Maanpuolustukseen sentään on lisätty rahaa mutta Kyllösen puolue on tainnut olla jarruna joka asiassa senkin suhteen.
Kainuun ykkönen.
Merja ei putoa mihinkään, nousee hyvin. Ääni vasemmalle.
Merja on ihana ihminen, ainoana Kainuulaisena menee eduskuntaan.
Ihanuus ei auta. Tarvitaan tekoja. Tuokaapa esille ja edes yksi asia minkä on saanu aikaan
Ei niitä yksinkertaisesti ole.
Osa ihmistä äänestää tunne- eikä järkipohjalta niin osin siksi meillä on myös henkisesti keskenkasvuinen tyhjänpuhuja prinsessa pääministerinä. Toki Rinteen vappusatasella on myös osuus asiassa.
Lehmä...
Itse en Kylläsenä kykenisi katsomaan äänestäjiä silmiin sen suhteen mihin kaikkeen Vasemmistoliitto on antanut tukensa. Toteutti itse vastustamansa Aktiivimalli 2, Suomen vienti Natoon. Mutta maailmaa on pelastettu.
Kommarilla on aina käsi toisten taskuissa/lompakossa.
...menemättä henkilökohtaisuuksiin : minkä aatteen hallitsema valtio on yrittänyt valloittaa ja alistaa tämän maan ? Mikä valtio on avoimesti haikaillut entisen järjestelmänsä ja entisten rajojensa sekä alusmaidensa perään niin että asevoimin yrittää valloittaa ja alistaa näitä ? Onko tämän aatteen kannattajien valinta Suomen ja suomalaisen yhteiskunnan edun mukaista ? Siitäpä sopii miettiä ennen "punaista viivaa .."
Olen kuullut monen vasemmistolaistoverin äänestävän näissä vaaleissa Kyllösen sijaan Riku Niemistä. Nyt tarvitaan nuorempaa ja raikkaampaa näkemystä. Hyvä hyvä munamies Kajaanista oikea mies tekemään arvokasta työtä ilmastonmuutoksen puolesta!
Taitaa olla väärä vaalipiiri munamiehellä, jos kommarit meinaa täällä äänestää.
Vasemmistoliitto on Vihreät. Puolue on profiloitunut luonnon suojeluun, translakien ja maailman köyhien pelastukseen se mitä Kyllönen täällä horisee ei ole puolueen linja.
Duunarina annan äänen vasemmistolle. En vahingossakaan äänestä kokoomusta ja keskustaa.
Vasemmisto laittaa duunarin asiat sekaisin ja haluaa myös halpamamuja polkemaan palkkoja.
Näin juuri. Vasurit eivät tosiaan osaa ajatella kokonaisuuksia.
Vihreät ovat myös maahanmuuton kannattajia. Lisää loisivia halpamamuja ja vetelehtijöitä. Ryysyrannan tantraseksin ystävä on vihervasemmistolainen ja mielipiteiden perusteella haitallinen suomalaiselle yhteiskunnalle. Ei jatkoon...
Merja, olet Kainuun paras.
Kyllä se leivässä pysyy vaikka hommat eduskunnassa loppuu. Ei komissaari nauttii vielä 3 vuotta sopeutumispalkkaa vaikka ei enää rysselissä olekaan. 60 prosenttia komissaarin palkasta eli ns sopeutumispalkkaa. Eli euroissa 6000-8000 euroa. Ja jos menee muihin töihin tuo sama palkka juoksee edelleenkin. Katainen on niin suuri kiho, että se saa ns. Ilmaista rahaa väh. Kymppitonnin kuussa. Ei sitten kun takasin eduskuntaan ja kokoomuksen riveihin työttömien päivärahoja saksimaan.
Älkää kukaan äänestäkö tätä bingoemäntää.
Kyllönen on koulutettu ja jos joskus on tehnyt bingoemännän töitä, niin sekin on kunnioitettava asia.
Työläisten asialla ja heidän eläkkeiden.
Jos kainuulaiset äänestävät putinisti-Kyllösen edelleen eduskuntaan, on todettava, että Kekkosen henki edelleen vallitsee Kainuussa.
Kainuun kokenein poliitikko.
Merjalle ääni👍
Merjalle menee ääneni myös.
Eipä näkynyt Kyllöstä tänään eduskunnassa Ukraina-istunnossa kuten ei muitakaan vasemman laidan putinisteja.
Jos olisi translaki niin tottakai olisi ollut
Merja oli juuri syömässä ja ruokailultaan ei ehtinyt eduskuntaan.
Täytyy se kyllä sanoa, että ei siellä korvien välissä paljon raksuta ihmisellä, joka äänestää Merjaa!!
Kyllönen Kettunen jatkavat🙋♂️👨
Kettunen ja Kyllönen jatkavat eduskunnassa,Hyvä näin.
Kyl kyl Kyllösen on aika päästä pois eduskunnasta.
Miksiköhän Merjaa äänestetään. Sen minkä tiedän 40v vuotta Suomussalmelaisia tunteneena ,niin päällimmäisenä on kateus miten muilla kylällä, kunnassa, maakunnassa menee ja oman toimettomuuden ja osaamisen puutteen vuoksi pistetään tämä kateellisuuden perikuva edustamaan ja hakemaan vastakkaisuutta ja riitoja eduskuntaan ja yhteiskuntaan muutenkin.
Merjalle tekee hyvää tippua pois eduskunnasta ja mennä oikeisiin töihin.
Ja se kertoo olevansa tormakka akka. Nyt minä taidan tietää mitä se tarkoittaa. Kiitos.
Eestin kielellä - Merjalla aik e teis kontu kutsuu!
Marinin hallituksen toiminta sen osoitti etteivät nämä vasemmistopuolueet ole köyhimpien suomalaisten asialla. Köyhyydessä elävien määrä on runsaasti kasvanut Marinin hallituksen aikana.
Merja saa kainuulaisista eniten ääniä😘👍
Törmäkkä ankka juntti pitäs viedä lumitöihin kuusamon rata siivoomata on vielä aamulla juna tuloon
Kyllä. Cowboyhattu päähän.
Merja on paras ja Eila huono.
Merja on huono. Sami Kilpeläinen paras.
Merja on kommunisti ja Eila ei ole.
Merja Kyllönen oli yhdessä Paavo Arhinmäen ja kokoomuksen kanssa tekemässä ja hyväksymässä nykyistä LISTAAMATTOMIEN OSAKEYHTIÖIDEN OSINKOJEN VEROTUSTA, jonka mukaan näiden yhtiöiden osakkeenomistajat voivat eräin edellytyksin nostaa vuosittain osinkoja jopa 150.000,- euroa alle 7 prosentin verolla.
Kovilla vaalipuheilla sitten puolustetaan pienituloisia ja köyhiä!!!!
Ei Merja tämmöisiä tietenkään muistele kun on ollut kokoomuksen asialla.