Venäjä maaseutu

Anonyymi-ap

Putin on käyttänyt Venäjän rahat omiin fantasioihin ja huumeisiin, kun Gazprom Neftin rahat ovat loppumassa. Gazprom joutuu pyytää valtiolta verohelpotuksia että saisi tehtyä tietä öljykentille. Ei ole Gazprom Neftin työntekijät saaneet palkkoja 12kk. Putin on kuulemma Natzi joka vetää huumeita Lavrovin kanssa kahdestaan miesten wc:ssä. Ensiksi ne siellä wc on vedellyt toisiinsa. Venäjän kansalaiset antaa tapattaa omia sotilaita sodassa, josta ei ole mitään hyötyä. Putin ja Putinin kaverit pelkkää itse oikeasti demokratiaa. Siksi Puttepoi hyökkäsi Ukrainaan, kun Ukraina alkoi hyljeksii vilpillistä toimintaa. Putteboy alkoi pelkkää että semmonen on tulossa myös Venäjälle. Eihän semmonnen Nyt Puttepoi pyllylle sovi. On myös netissä kuvia kun Kremlissä juodaan nykyään koko ajan alkoholia. Kremlissä olevat pelkäävät kansaa koko ajan. He tietävät että heillä on hengen lähtö kohta. Moni Kremlissä oleva on alkanut vetää kovia huumeita, jotta hermot pysyy kurissa.. Samalla on vetää toisinsa kun eivät saa enää naisilta sitä kuuluisaa kirkkovenettä.

2

178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja steroideja... pullistua, tekevät aggressiiviseksi ja vihaavaksi machoksi.
      Putin tietää että valehtelee, ja että asiat on hyvin lännessä, kadehtii sitä kun oma omaa rappiolla ja kurjuudessa, ihmiset orjuudessa aivopesun alla. Mutta on syötettävä viholliskuvia. Kun tulisi rakentaa yhteistä maailmaa ja ystävyyttä, Putin on täysi vihaa ja kaunaa.

    • Anonyymi

      Miksi kirjoitat täyttä paskaa? Noin näkyvä Ukrainan sotapropakanda ei mene enää läpi Suomen kansalle, joka on lopen kyllästynyt hintojen nousuun ja rahojen Ukrainaan syytämiseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      294
      2983
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      61
      2343
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      348
      2017
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      118
      1784
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      126
      1719
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1385
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1337
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      65
      1337
    9. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1263
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      78
      1223
    Aihe