Karvetinkatu vitosen vieraspaikat

Anonyymi-ap

Eivät edelleenkään ole tarkoitettu Karvetinkatu kolmen vieraille. Miten se on niin helkutin vaikea sitä uskoa. Pitäisikö joku kolmosesta vähän informoida talon asukkaita. Eilenkin illalla siihen tuli auto josta kolme henkilöä lähti kolmostaloon ja sama auto seisoo siinä edelleenkin.

12

156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kolmostalon vieraspaikat ovat lumikasan alla joten ymmärrän että miksi ajetaan sitten Vitostalon vieraspaikoille. Toki sallittua se ei ole ja siihen pitäisi kyllä puuttua.

      • Anonyymi

        No kannattaisiko jonkun Vitostalosta käydä sitten ottamassa se lumikasa pois jos se niin paljon häiritsee.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No kannattaisiko jonkun Vitostalosta käydä sitten ottamassa se lumikasa pois jos se niin paljon häiritsee.

        Tarkoitit varmaan kolmostalosta vois lumet lennättää pois. ....


    • Anonyymi

      Eihän Naantalin maalaiskylässä mitään autoja ole! Ja hevosiin ei teillä ole varaa, pysykää siis vaan siellä haisevassa risukylässänne!

    • Anonyymi

      KÄÄRMETALOISSA EI OLE SÄÄNTÖJÄ...

      • Anonyymi

        Säännöt on tehty rikottavaksi sanoo vuokralainen.


      • Anonyymi

        3:en ja 5:en eivät ole käärmetaloja ,älypää.


    • Anonyymi

      Haikarinkadulla sitä vilskettä on , ahtaat kadun vieret. Yhdessä talon pihassa makaa autoja vuosi kausia,kukaan ei aja niillä. Ne vieraspaikaksi,ettei tuttujen tarvii ahtaille kaduille jättää autoja . Vaan tätä se on, mikään ei pelitä pönttöjen päässä.

      • Anonyymi

        Ajokorttia ei pidä myöntää sellaisille törpöille jotka eivät osaa noudattaa talon järjestyssääntöjä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ajokorttia ei pidä myöntää sellaisille törpöille jotka eivät osaa noudattaa talon järjestyssääntöjä.

        Miten se "talon järjestyssääntöjen" noudattaminen opetettaisiin autokoulussa ja testattaisiin insinööriajossa???😅😂🤣


    • Anonyymi

      kolmoses täyttä vitoses tilaa

    • Anonyymi

      Jos kerran ihan itse parkeeraustilanteen näet, mikset ihmeessä ihan siinä samassa kerro niille parkeeraajille asiasta?

      Hiukan olet jälkijunassa tänne foorumeille kirjoittelemalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      94
      3732
    2. Nainen olet minun

      Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli
      Ikävä
      45
      3114
    3. Sille ei voi enää mitään

      Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.
      Ikävä
      97
      2719
    4. Harmi jos ei enään nähdä

      Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki
      Ikävä
      57
      2410
    5. Mukavaa päivää

      Miehelle 🖕❤️‍🔥 Kahvia ja kävelylle🌞
      Ikävä
      61
      2388
    6. Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun

      mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??
      Ikävä
      117
      2357
    7. Merja Kyllönen: Ero

      Joko uusi kierroksessa
      Suomussalmi
      125
      2335
    8. Vau miten upea nainen!

      Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.
      Tunteet
      21
      2264
    9. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      21
      2203
    10. En voi sanoa että toivon sinulle hyvää.

      Ei meitä ole tarkoitettu yhteen.
      Ikävä
      64
      2070
    Aihe