Dacian lanseeraus on yllättänyt vuosista toisiin emoyhtiö Renaultinkin ja osoittautunut kannattavaksi katteiden tuottajaksi, vaikka se alun perin oli ajateltu marginaalisemmaksi low cost-konseptiksi, eikä sitä oltu edes suunniteltu laajempaan eurooppalaisen myyntiin.
"Dacia nousi Euroopan myydyimmäksi autoksi"
"Tammikuussa 2023 Euroopan kolmen myydyimmän automallin valmistajia olivat Dacia, Toyota ja Volkswagen."
"Sandero oli myös koko viime vuonna 2022 toiseksi myydyin automalli Euroopassa, kuten Iltalehti tammikuussa 2023 uutisoi. Viime vuoden osalta myyntitilastojen ykkössijaa piti Peugeot 208."
- https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/3740f0e2-ae10-48d3-b6c9-0c88463d58ee
"Dacia nousi Euroopan myydyimmäksi autoksi"
"Tammikuussa 2023 Euroopan kolmen myydyimmän automallin valmistajia olivat Dacia, Toyota ja Volkswagen."
"Sandero oli myös koko viime vuonna 2022 toiseksi myydyin automalli Euroopassa, kuten Iltalehti tammikuussa 2023 uutisoi. Viime vuoden osalta myyntitilastojen ykkössijaa piti Peugeot 208."
- https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/3740f0e2-ae10-48d3-b6c9-0c88463d58ee
Vastaukset 22
Vanhimmat
Ihmiset alkaa järkiintymään että kulkuveuvoa parempia sijoitus kohteitakin löytyy ja kun vielä tuollainen halppis auto tuli joka toimii ja on kuitenkin tarpeeksi modernikin. Siinä tuli mukana sanoma,,,,,Järki mukaan ja ostoksille
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17756496d
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Suomessa työsuhdeautoa tai osamaksulla ostettua käytettyä "premium"-autoa on yleensä pidetty vaurauden mittarina. Mitä enemmän osamaksuja ja velkaa, sitä vauraampi tai miten se meni?
Älä ole köyhä noin kateellinen.
Tuskin kukaan on kateellinen vanhoista osamaksu "premiumeista", joilla on köyhät haltijat.
ai, ai...niin se koira älähti johon kalikka kalahti.
Myös applen tuotteet ovat maailman myydyimpiä. Se ei mitään siitä kerro kuinka järkeviä tuotteita on kyseessä. Massat ostaa mitä ostaa.
Dacian hommattua voi todeta ettei ole koskaan ennen autoa ollutkaan https://www.is.fi/autot/art-2000009412349.html
Dacia on hyvä auto, samoin volkkari. Tojon rutkua en enää.osta.
Sinä et osta mitään autoa!
Uusi auto on menossa tilaukseen.
Jahas. Monesko auto jo tänä vuonna menossa tilaukseen.
Tojolla nyt ei kehtaisi ajaa.
Uusi Jogger Hybrid 140 tulee lisäämään Dacian myyntiä huomattavasti. Uskon kiinnostavan laskutaitoisia taksimiehiä, Suomessakin.
Mites asiakkaita saataisiin astumaan Daciaan. Ruhahahahahahahahah
Dieselin kyytiin en enää suostu menemään vapaaehtoisesti.
Sinua noutava kelataksi voi olla Dacia.
Mihin minä kelataksia tarviin? Viinakauppaanko?
Ajat itse. Sinulla on mese mosalla tai länsiauto rellu.
Ankeimmat taksikyytini ovat olleet skodan ja dacian kyydissä. Sen sijaan mukavimmat ja rahanarvoiset kyydit on saanut mersulla ja lexuksella.
Näkemykseni meitä dacia kriittisiä on täällä foorumilla kolme. Mosamese, Osss renaultilla ja joku täysin tuntematon jonka autosta ei ole mitään tietoa. Johonkin väliin täällä luultiin kaikkia yhdeksi henkilöksi, mutta kyllä meidät kaikki erottaa toisistaa jo pelkästään kirjoitustyylistä. Vastapainoksi on niitä jotka vertailevat daciaa milloin mihinkäkin 2-3x kalliimpaan premiumiin. Balanssissa kaikki niin kuin olla pitää.
Huolimatta sinun mukavuudestasi rahan arvon tunteva taksikuski saattaa laskea kustannuksia.