Juho Eerola lupaa korjata omat mamuohjelma virheensä

Suomi, ennen kaikkea laajakoskelaiset ihmiset.Omien lasten asiat
ovat sydäntäni lähellä mutta kaukana. Samoin maahanmuuttoon liittyvien
väärinkäytösteni korjaaminen, Sipilän hallitusohjelmani mukaan tuli ennätysmäärä mamuja. Jos minut valitaan lupaan lyödä aiemmat ennätykset, olenhan Kymin Kanki. Turvallisuuspolitiikan hyvä hoitaminen VENÄJÄN kanssa antaa takuun kaikelle muulle toiminnalleni

.
12166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Aika härski vaalimainos. Jos on itsensä tekemä. Vähän kyllä epäilen

Äänestä

Perussuomalaisilla kova halu hallitukseen, mutta kumppanin löytäminen on vaikea tehtävä.
Ei se niin vaikeaa ole , jos Ano Turtiainen tai verinen oligarkki Harkimo menestyy Takahikiällä vaaleissa niin mikä ettei joukolla Suomea pelastamaan Äiti Venäjän helmoihin.

Äänestä

Vilpitön veikkaukseni on että hän on vielä ministeri. On se niin hyvä edustaja.

Äänestä

Ihan sekavia kommentteja

Äänestä

Visioin tulevaa Pääministeri Ano Turnu Turrtiaisen hallitus kokoonpanoa.

SisäministeriJuho Turnu Eerola , laittaa mamu kuormasta syöneiden isien asiat kuntoon.

Maahanmuuttoministeri Sebastian BB Homo Tynkkynen, pelasti mosabikilaisen Alan da Silvan Suomen sotapojaksi kun itsestä ei soturiksi ollut. .

Puolustusministeri Jussi Hallah-Aho , slaavilaisen kielen sivari maisteri.

Kulttuuriministeri Riikka Purna , hyvä kuuntelija , opettaa käytöstapoja miten puhutaan sivistyneesti ns päälle.

Äärioikenan laidan Ps mölyapinat ministerien avustajiksi upottamaan Suomi .

Äänestä

Olis ihan kauhea hallitus pohja

Äänestä
  • Punavihreät elää kuin pellossa... kaikki velaksi, kyllä lapset maksaa.

    Baila Baila ja kesärannasta bordelli.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Punavihreät elää kuin pellossa... kaikki velaksi, kyllä lapset maksaa.

    Baila Baila ja kesärannasta bordelli.

    Persubordelli Freddyn Punainen Talo 50€ laaki. Yritys lopetettu Venäjä pakotteiden takia kunnes Eduskunnan varapuhe (2 puhetta 4 vuodessa) Turnu Juho Kierola postaa pakoitteet.

    Ja sitten asiaan , Urpot kok persut, tekivät alijäämäisen tuloksen 2015-19 .Eikä heillä ollut EDES KRIISEJÄ. Maahanmuutto ennätykset tosin lyötiin Juho Kierolanlaatimalla hallitus ohjelmalla.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Punavihreät elää kuin pellossa... kaikki velaksi, kyllä lapset maksaa.

    Baila Baila ja kesärannasta bordelli.

    Elää ne muutkin. Suomen velkaantuminen on jatkunut jo 15 vuotta ja hyvin osasi velkaantua Kokoomuskin ollessaan hallituksessa.

    Varmasti agendalla ketkä puolueet hallitukseen menee niin käyttää sitä rahaa omaa arvopohjaa tukeviin hankkeisiin ja jättää tuhkat seuraavalle hallitukselle.

    Äänestä

Persut on valeoppositio, kuten jo vuonna 2015 nähtiin.

Äänestä

Ruotsidemokraattien johtaja ihmettelee perussuomalaisten veljeilyä ”Venäjän-ystävien” kanssa: ”Olen pettynyt”

Persujen suuret ihanteet ovat Putin, Orban ja Mart Helmer, näitä henkilöitä
ovat persut jumaloineet yleisö-palstoilla, ennen Ukrainan sotaa, nyt sitten
vaalien alla Halla-aho kertoi tv studiossa muutama päivä sitten ettei
Fidesz puolue ole perusu-puolueen sisar-puolue, vaan Jussi sanoi sen
olevan Kokomuksen sisar-puolue, toimittaja ei saattanut olla nauramatta
Halla-Aholle , vaan nauroi Jussille päin naamaa.
Kuinka tyhmä Jussi on? Voiko persulta muuta odottaa?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomi, ennen kaikkea laajakoskelaiset ihmiset.Omien lasten asiat
ovat sydäntäni lähellä mutta kaukana. Samoin maahanmuuttoon liittyvien
väärinkäytösteni korjaaminen, Sipilän hallitusohjelmani mukaan tuli ennätysmäärä mamuja. Jos minut valitaan lupaan lyödä aiemmat ennätykset, olenhan Kymin Kanki. Turvallisuuspolitiikan hyvä hoitaminen VENÄJÄN kanssa antaa takuun kaikelle muulle toiminnalleni

.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu