Tulevat vaalit ei hämäläisittäin hyvältä näytä, kunnallispolitiikassa tapellaan kuka on kuka. Pitäisi vaihtaa "naamoja" sinne eduskuntan hämeestä 4v olleet ja ei mitään mikä uutta meidän kuntaa joka koskettais meitä. Kahvila jorinoissa olemme todenneet että hämäläiset edustajat puolueesta riippumatta, vain omaa paikkaansa pönkittävät noi meidän alueen kansanedustajat ja oppositiopuolueen edustajat ei mitään saaneet aikaiseksi, ja en ole väärässä jos 4v mietitte taaksepäin. Harmillista että äänet menee kuin tuhka tuuleen, oomme miettineet että vaihdetaan kaikki hml edustajat eduskunnassa uuden ajattelun ihmisiin, ei syntistä eikö vain mutta Vihreitä ei kukaan halua äänestää ovat Hämäläiset ja Suomalaiset metsänomistajat laittaneet vouhotuksellaan vihreän siirtymän kaiken muun etusijalle. Terveisin vaan 4 hetaaria omistava metsän omistaja
POLITIIKKA HÄMEENLINNASSA
Anonyymi-ap
10261
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ei täällä tappele kuin perussuomalaiset, nekin enimmäkseen keskenään.
Ketä mun kannattaa äänestää jos haluan pudottaa Filatovin?
Vaalien läheisyyden huomaa taas Hämeen sanomista. Yleisökirjoitukset ovat täynnä poliitikkojen kirjoituksia, niitä en kyllä viitsi lukea sävy on aina sama. Luvataan tähdetkin taivaalta ja samalla haukutaan poliittiset kilpailijat.
Enemmistö puoluekerhojen jäsenistä ei kannata metsin hakkuiden lisäämistä, ihan kuin metsien hakkuut olisivat puoluekerhojen päätettävissä. Vai pitääkö siihen metsän parturointiin saada joku keskusviraston lupa?
Politiikka lienee hämäläistä perustoimintaa, eli inhoon vääntyviä naamoja, valheiden levittelyä, kiusaamista, uhkailua ja puskista huutelua. Kaikki esittävät niin työssään kuin siviilissä jotain elämää suurempaa, vaikka sisäinen kärsimys näkyy sieltä ylisuuren katumaasturin tummennetuista laseistakin. Jumala antakoon heille rauhan.
Vaihtoehto on Pia Kuparinen
Äänestin Persujen Ilkkalaa mutta en enään koska otti tuomion.
Ilkkala on ehdokkaana mennehen talven lumii.
Persu Mika ja Kok Mika, ovat molemmat tuomittuja rikollisia. Tollaisia ehdokkaita sitten..............
Eivät ole uskottavia.