Aika hurjaa tekstiä tän päivän hesarissa
Marjakeisarille luettavaa
12
881
Vastaukset
- Anonyymi
Misteepä näetä ihmiskaoppijaijen verimarjoja voepi ostoa kaverin puolesta kyselen
- Anonyymi
...se on tuo vasemmistoaate , hyvä mielikuvitus ja lähestyvät vaalit...vaikkei taida kukaan kyseisistä olla ehdokkaana , varmuudeksi täytyy ...jos vaikka joku joskus ..
- Anonyymi
Taijat olla liikenneluvaton kommari kun et ossoa kirjottoa.... niin.......eppäellä.......sopi......
- Anonyymi
Oli marjanostaja naureskellut, että taikut syö kalansisälmykset eikä voi kalaan ottaa kun syövät syöttikalat ja madot on tainu olla normaali elintarvikkeista pula.
- Anonyymi
Sitä se teettää kun halvalla sain..Mitenkähän antti kelan hommatkin kestää päivänvaloa kun pyörittää Ukrainalaisia töisä 24/7
- Anonyymi
Antin miehet ei ryysyissä kule eikä kalanperkkuu jätteitä syö.Liiton punikit kyttää että ei onnistu tollanen hyväksikäyttö kuin taikkujen.
- Anonyymi
Näillä ns. marjakeisareilla on paniikki päällä, kun eivät taida saada orjatyövoimaa tänä vuonna Thaimaasta!
- Anonyymi
Laitaha linkki kun ei tuu hesaria enkä oo maksanut nettisivujakaan. Enkä makasakaan.
- Anonyymi
ilmaiseksi saa hesarin tutustumistarjouksen josta voi lukea jutun hyi saatana jos on totta ja yleensä Suomen media ei epätosia juttuja tee.
- Anonyymi
Pitäskö miettiä pesis stadionin nimi uudelleen. Luin jutun Hesarista ja pistää miettimään miten ihminen ahneudessaan muuttuu pirulliseksi.
- Anonyymi
Ne on nämä keisarit omasta mielestään isoja hyväntekijöitä, ihan hyvää hyvyyttään kutsutaan poimimaan marjoja jotta nämä reppanat saisi vähän tuloja
Ihan omista rahoistaan antavat vielä taskun täytettä jos ei tule poimittua tarpeeksi.
Ja sitten keisarit itkee että loppuu marjanjalostus kokonaan jos ei taikkuja saada poimimaan, antaa loppua jos ei muuten kuin orjatyövoimalla ole kannattavaa näinkait se on joka alalla. - Anonyymi
Hävettää olla sotkamolainen nyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1742037
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,821470Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1821404Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta111167Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita391057Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!210983- 42888
- 96844
- 85815
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan49775