Neljäs syöpäsivustoni on nyt lopultakin valmis!

Anonyymi-ap

Hei!

Olen kirjoitellut tälle palstalle aiemminkin ja minulla on varsin provokatiivinen internet Terveysblogi jossa otetaan varsin rohkeasti kantaa varsinkin syöpäteollisuuden poliittiseen luonteeseen.

Tämä ei itseasiassa ole ensimmäinen vastaavanlainen blogini. Alkuperäinen deletoitiin korona-aikana koska minulla paloi päreet suoraan sanoen kaikkeen siihen pelleilyyn!

Olen kirjoitellut tällä palstalla kyseisestä blogista aiemminkin. Olen tehnyt pieniä päivityksiä ja nyt suunnilleen 6-kk HYVIN PITKÄN tauon jälkeen lopulta lisännyt sinne tuon 4-syöpäsivuston!

Sivuston tarkoitus oli käsitellä "elämää syövän kanssa" ilman sytostaattihoitoja ja muuta paskaa mutta erinäisistä syistä päätin luopua ajatuksesta.

Siellä on pääosin kuvakaappauksia syövästä...syöpäkasvaimista ja sitä käsittelevistä artikkeleista Suomalaisissa valtamedian artikkeleissa.

Aivan kyseisen sivuston alussa on maininta eräästä toisesta projektista jonka kanssa työskentelen...vaikka se ei olekkaan syy tälle valitettavalle seisaukselle.

Seurakunnassa jossa käyn on valitettavasti todella paljon sairaita!

Joudun kirjoittamaan näistä asioista heille aina henkilökohtaisesti.

Ja tämä on valitettavasti viennyt todella paljon aikaa ja resursseja.

Tämän takia en voi sen enempää päivittää kuin mainostaakkaan tuota Wordpress palstaani kovin ahkerasti.

Kaikenlisäksi olen nyt laajentamassa vielä tuonne aivo & neurologisten sairauksien puolelle.

Asiaa tullaan käsittelemään lisää Tuomaskuuselan Terveysblogin viidenellä syöpäsivustolla. Toistaiseksi kyseinen sivusto valitettavasti on vasta kehitteillä.

Aivo & Neurologisten sairauksien suhteen ratkaisu ongelmaan on ihan yhtä yksinkertainen kuin tuon valkoisen syöpäsienen suhteen!

https://tuomaskuusela.files.wordpress.com/2023/02/image-41.png

Ongelma vaan kertakaikkiaan on että ihmiset eivät hyväksyisi totuutta johtuen kaikesta siitä Allopaattisen Rockefeller teollisuuden propagandasta jolle he ovat olleet alistettuja ihan lapsesta saakka!

https://tuomaskuusela.files.wordpress.com/2023/02/image-106.png

Tai no koska tuo rahoitus kyseiselle laitokselle tulee tuola velkarahajärjestelmän puolelta niin suoraan sanoen sanoisin Rotchild-Rockefeller ;=))

https://tuomaskuusela.files.wordpress.com/2023/02/image-48.png

Eli en voi kertoa kyseistä salaisuutta ennenkuin vasta hyvin pitkän selityksen jälkeen.

Tuon valkoisen syöpäsienen suhteen vallitsee jokseenkin sama periaate.

https://tuomaskuusela.files.wordpress.com/2023/02/image-101.png

Aion nyt liittää tähän viestiketjuun ainoastaan linkin neljännelle syöpäsivustolleni...koska tämä ei todellakaan ole ensimmäinen viestini tälle palstalle! Klikkaamalla kyseisen sivuston ylälaidasta pääset käsiksi myös aiempiin sivustoihin. Valitettavasti ne ovat pahasti jääneet päivitystä vaille ja ovat mm täynnä varsin ikäviä kirjoitusvirheitä.

Pyrin korjaamaan tätä ongelmaa parhaan kykyni mukaan. Koska olen perusluonteeltani perfektionisti niin en tykkää virheistä. Ensimmäiset 3-sivustoa ovat täynnä kuitenkin pääosin pitkää selitys tarinaa ja monessa mielessä varsin turhia syövän todellisen luonteen paljastamiseksi. Pitkä tarina on tiivistetty paljon paremmin neljännellä syöpäsivustollani.

Alunperin halusin kirjoittaa pitemmähkön tarinan "elämää syövän kanssa" mutta en voinut...tai halunnut...koska halusin kommentoida Suomalaisen valtamedian aivotonta & loputonta syöpäpropagandaa!

https://tuomaskuusela.files.wordpress.com/2023/02/image-30.png

Niin tai näin niin tuossa olisi vielä linkki kyseiselle palstalle. Sivuston ylälaidasta löytyy vielä erikseen semmoinen osio kuin Home jossa on mahdollista jättää minulle palautetta. Mutta kuten siellä itse varsin selvästi totean = palautteen on oltava asiallista...muuten poistan ne armotta!

https://tuomaskuusela.wordpress.com/neljas-syopasivusto

Minuun voi myös olla yhteydessä sähköpostissani [email protected]

No eipä tässä todellakaan tämän kummempaa! Käyppä siis nyt lukaisemassa ainakin tuo Neljäs syöpäsivusto läpi ja HUOM arvon lukija! Tuhtia tekstiä luvassa ;=))

1

222

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

        Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
        Helsinki
        65
        3306
      2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

        Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
        Ikävä
        143
        2340
      3. Olen valmis

        Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
        Ikävä
        92
        1878
      4. Miksi mies kääntyy poispäin

        Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
        Ikävä
        171
        1579
      5. Kysy jotain kaivatultasi

        Laita tunnisteet molemmista
        Ikävä
        88
        1468
      6. Kerro kaivatustasi.

        1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
        Ikävä
        65
        1436
      7. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

        Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
        Ikävä
        74
        1409
      8. Tiedän että käyt täällä

        Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
        Ikävä
        71
        1205
      9. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

        Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
        Ikävä
        77
        1140
      10. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

        Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
        Thaimaa
        35
        1098
      Aihe