Henkilökunta Viking Line

Millaista on laivalla työskentely nykyään ?
Helsingistä lähtevät laivat kiinnostaa ja kaikenlainen asiakaspalvelutyö.
Viking linea olen miettinyt mutta onko millainen työpaikka ?
Pystyykö itse päättämään kuinka pitkän työputken haluaa tehdä ?
Onko hyvät henkilökuntaedut ?

3

1740

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ehkä kannattaisi kysyä suoraan konttorista.

      Pratar du också svenska är det arbetsspråket ombord.

    • Anonyymi

      Kyllä merityöntekijöiltäkin vaaditaan tavanomaista ymmärtämystä. Sitä sinulla ei ole, joten hakeudu maissa johonkin suojatyöhön.

      Tämä on matkailupalsta, ei työntekijöille suunnattu palsta. Sinulla on siis lisäksi täysin väärä kuva matkustajalaivoilla tapahtuvasta työstä. Siellä tehdään työtä, ei matkailla. Tavallisimmin merimies ei pääse laivalta maihin edes satamissa. Eikä laivahenkilöstö saa olla missään tekemisissä matkustajien kanssa - paitsi työtehtävien niin edellyttäessä..

    • Anonyymi

      – Minä käyn viemässä tämän, sanoi mies, joka oli seisonut tarkkailemassa, ja tarttui maustepussiin.

      Sisälläni kiehuivat ristiriitaiset tuntemukset. Toisaalta pelotti niin perhanasti, toisaalta tunsin kouristelujen alavatsassani jatkuvan vaativina. Tunsin myös, kuinka nännini olivat kovettuneet ja kiihottuneet ja hankasivat melkein kipeästi rintaliivien pitsejä vasten.

      Ensimmäisen kerran aloin tarkkailla minua vahtivaa miestä. Hän oli nuorempi kuin minä, aivan varmasti, vaikka en itsekään ollut sentään kuin kolmekymmentä. Hän oli miellyttävän näköinen, hiukset olivat tummat ja lyhyiksi ajellut ja nyt laitoin merkille hänen silmänsä, jotka olivat melkein läpikuultavan siniset.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      111
      2732
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      62
      1734
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      18
      1728
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      269
      1612
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      11
      1564
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      27
      1268
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      27
      1139
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1072
    9. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      88
      1048
    10. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1022
    Aihe