Kuinka oppia työelämässä tarvittavaa Python-osaamista?

Anonyymi-ap

Sain avoimen yliopiston Python-kurssista parhaimman arvosanan. Silti en löydä töitä. Miten kannattaisi kehittää osaamistani? UDemyssä olisi ainakin kursseja, joissa käsiteltäisiin erilaisia asioita. Mutta onko viisasta käyttää rahaa eri kursseihin?

5

294

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      hmm muutta maasta, tai hae enemmän tai vaihda alaa

    • Anonyymi

      Kehitä sovellus johonkin sinua kiinnostavaan ongelmaan, julkaise koodi GitHubissa.

      • Anonyymi

        Tai osallistu johonkin olemassaolevan sovelluksen kehittämiseen (sinua kiinostavan).


    • Anonyymi

      Jos on jo yhden kurssin menestyksekkäästi suorittanut, niin tuskin kannattaa heti tuhlata rahaa ja aikaa uusiin kursseihin. Koska selvästi perusteet ja teoria on hallussa, niin kannattaa tosiaan tehdä jokin oma juttu (tai pari) ja laittaa koodit githubiin. Sitten kun tuota käytännön tekemistä on enempi takana, niin voi miettiä noita kursseja vaika koneoppimisesta tms.

      • Anonyymi

        Kauppatieteilijätuttavani on neuvonut, että töitä tai ammattitaitoa paljastavaa toimintaa ei koskaan kannata tehdä ilmaiseksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      178
      6545
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      148
      1804
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1588
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1310
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      46
      992
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      40
      973
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      96
      933
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      859
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      241
      835
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      819
    Aihe