Kaupunki ostaa aseman

Anonyymi-ap

Varma tieto kaupunki hankkii asemarakennuksen ja siihen tulee asuntoja romaneille. Koko suku voi asua koska yläkerta puuttuu niin ei tule mitään kulttuuri haittoja.

18

735

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siihenhän voisi nyt tehdä sen padel hallin joka on 1. Listalla uusista hankkeista.

    • Anonyymi

      Pelaako mustalaiset paatelia?

    • Anonyymi

      Eiku joku viranhaltija tai valtuutettu.

    • Anonyymi

      Aika oksettavalle tuntuu kannuslaisten romaniviha :(

      • Anonyymi

        Ne on niitä joista itsestä ei ole mihinkään.Pitää haukkua muita pönkittääkseen omaa egoa.


    • Anonyymi

      Ja sinut sijoitetaan asumaan siihen lipunmyyntitilaan. Koska rakastat niin paljon mustalaisia, saat olla aina heidän lähellä aitiopaikalla!

    • Anonyymi

      Mitä hyötyä romaneista on Kannukselle? Varastavat kaupoista, etuilevat terveyskeskuksessa, sotkivat uimahallissa, parkkeeraavat invapaikoille...

      • Anonyymi

        Mitä hyötyä sinusta on Kannukselle? Tai maailmalle? Urpå.


    • Anonyymi

      Ei osta

    • Anonyymi

      Erilaisia esineitä paksuun hameeseensa kätkenyttä ja kiinni jäänyttä nuorta ammattinäpistelijää uhkaa matkustuskielto tulevassa oikeudenkäynnissä, sanoo Nastolassa paljastuneen varkausjutun tutkinnanjohtaja, rikoskomisario Pilvi Suokas.
      Tällä tavalla näpistelijän liikkumista ja rikosten jatkamista yritetään rajoittaa.

      19-vuotias nainen jäi kiinni itse teossa muutama päivä sitten poistuessaan myymälästä.

      Hänen vaatteistaan löytyi 43 erilaista esinettä, mm. miesten paitoja, muita asusteita, aurinkolaseja, elintarvikkeita ja kosmetiikkaa.

      - Tämä varasteluhame oli pohjaton pussi, jonka hameenhelmat oli ommeltu kiinni. Tavarat laskettiin "pussiin" vyötärön kautta, sanoo Suokas.

      Eräissä varasteluhameen malleissa on useita salataskuja, jopa ripustinkoukkuja. Hameet ovat varsin tuttuja käytännön kenttätyötä tekeville poliiseille. Katso havainnekuva hameesta alta.

      Ahkera näpistelijä pystyy piilottamaan vaatteensa uumeniin jopa puolisensataa erilaista esinettä kerrallaan.

      Aiemmin varasteluhametta käyttäneet ovat jääneet kiinni salakuljettaessaan kaupasta hameen alla mm. runsaasti ruokaa, 14 kahvipakettia, moottorisahan, pari öljykanisteria ja lähes täysinäisen olutkorin.

      Nastolassa kiinni otetulla naisella oli kahdeksan etsintäkuulutusta, ja hän jäi kiinni jo 20. kerran. Se, ettei hän jo istu vankilassa, johtuu lievästä lainsäädännöstä.

      Useimmat myymälässä tapahtuneet omaisuusrikokset luokitellaan näpistyksiksi, joista seuraa sakkorangaistus.

      Maksamaton sakko muunnettiin aiemmin helposti vankeustuomioksi, mutta tämä ei ole nykyisin mahdollista.

      Aika usein rikoksen uusija varastaa heti uudestaan, koska hän ei käytännössä saa mitään rangaistusta, ja koska sakkotuomiota ei ole saatu edes ulosmitatuksi.

      • Anonyymi

        Onneksi meillä siveyden ja pyhyyden Kannuksessa ei minkäänlaista rikollisuutta ole. Kannuslaiset puhtaat päihteettömät ja rehelliset ihmiset, jotka arkisin työssään raatavat ja pyhät Jumalan sanaa kuuntelevat. Alkokin voitaisiin poistaa. Poliisilaitoshan poistui jo, kun ei täällä rikollisuutta ole. Ei huumeita, ei rattijuoppoja, ei pettämistä, ei varastelua.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onneksi meillä siveyden ja pyhyyden Kannuksessa ei minkäänlaista rikollisuutta ole. Kannuslaiset puhtaat päihteettömät ja rehelliset ihmiset, jotka arkisin työssään raatavat ja pyhät Jumalan sanaa kuuntelevat. Alkokin voitaisiin poistaa. Poliisilaitoshan poistui jo, kun ei täällä rikollisuutta ole. Ei huumeita, ei rattijuoppoja, ei pettämistä, ei varastelua.

        On vain hyvä,että joku varastaa varkailta.On meinaan nyt kaupat nostaneet hintoja joka yö jonkun tekosyyn nojalla.


    • Anonyymi

      Noita pitkii sepustuksii ei jaksa lukee!

    • Anonyymi

      Erilaisia oluita paksuun mahaansa kätkenyttä ja kiinni jäänyttä vanhaa ammattijuoppoa uhkaa ryyppäyskielto tulevassa oikeudenkäynnissä, sanoo Kannuksessa paljastuneen netissä itkevien alkoholisoituneiden perussuomalaisten -jutun tutkinnanjohtaja, rikoskomisario Sakari Kaulaote.

      Tällä tavalla mieslapsen märisemistä ja juopottelun jatkamista yritetään rajoittaa.

      50-vuotias mies jäi kiinni itse teossa muutama päivä sitten poistuessaan baarista.

      Hänen vaatteistaan löytyi 43 erilaista tahraa, mm. bearnaisekastiketta, olutta, konerasvaa ja spermaa.

      - Tämä vatsalaukku oli pohjaton pussi, jonka hameenhelmat oli ommeltu kiinni. Oluet laskettiin "pussiin" suun kautta, sanoo Kaulaote.

      Eräissä kaljamahan malleissa on useita salataskuja, jopa kylmälaukkuja. Mahat ovat varsin tuttuja käytännön kenttätyötä tekeville juoppopersuille. Katso havainnekuva mahasta googlesta.

      Ahkera perussuomalainen pystyy piilottamaan mahansa uumeniin jopa puolisensataa samanlaista olutta kerrallaan.

      Aiemmin kaljamahaa käyttäneet ovat jääneet kiinni salakuljettaessaan baarista mahan alla mm. runsaasti olutta, 14 kahvia, moottoriöljyä, pari öljyä ja lähes täysinäisen olutkorin.

      Kannuksessa kiinni otetulla puliveivarilla oli kahdeksan lasta, ja hän jäi kiinni jo 20. kerran. Se, ettei hän jo istu vankilassa, johtuu leivästä.

      Useimmat kapakoissa kerrotut tarinat luokitellaan lässytykseksi, kusetukseksi, paskanjauhanksi joista seuraa uskottavuuden menetys.

      Maksamaton elatusmaksu muunnettiin aiemmin helposti vankeustuomioksi, mutta tämä ei ole nykyisin mahdollista.

      Aika usein humalanuusija juo heti uudestaan, koska hän ei käytännössä saa mitään muuta elämästään irti, ja koska irtaimistoa ei ole saatu (vielä) edes ulosmitatuksi.

    • Anonyymi

      Aseman osto kiinnostaa kyllä.

    • Anonyymi

      Ei kiinnosta turkulainen rasismi yhtään.

    • Anonyymi

      Löytyykö ostaja

    • Anonyymi

      Tuulimylly huijari ostaisi mutta korjaaminen maksaa liikaa ja eihän tuohon voi mitään liiketoimintaa perustaa kun junat ajaa 100-200 km/h ohitse. Tavarajuna tärisyttää lasit pöydältä yli satavuotisessa rakennuksessa ja huutokauppa sivuilta voi jokainen katsoa missä kunnossa rakennus on. Lisäksi rakennus on suojeltu eli kaikkiin muutoksiin ei saa lupaa ja rakennuksen lämmittäminen maksaa paljon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Leo Järvinen kävi Zyskowiczin kimppuun

      Kyllähän me olemme olleet jo pitkään tietoisia, että suurimmat antisemitistit, myös maahanmuuttajien itsensä mukaan löytyvät Vasemmistosta ja eniten N
      Politiikka
      26
      2488
    2. Persu Niikko vei ruokajonon ruuat!!!

      Persu vei vähävaraisille tarkoitetut ruuat omaan vaalitilaisuuteen!!! Persujen köyhien kyykytys on jo alkanut!!! https://www.is.fi/politiikka/art-200
      Maailman menoa
      323
      1841
    3. Millainen on täydellinen vartaloinen nainen

      Laittakaa kuvia millainen on mielestäsi täydellisen vartaloinen nainen
      Sinkut
      151
      1682
    4. ILONA JAKONEN tuomittiin joulukuussa Etelä-Savon käräjäoikeuden päätöksellä 3 vuoden 8 kuukauden van

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009480846.html Ilona yritti surmata Äitinsä lyömällä veitsellä ja samalla istuen hänen päällään! Suomina
      Maailman menoa
      0
      1078
    5. Martina Muuttaa

      Mutta minne? Kertokaa landelle missä sijaitsee tämä upea erkkerillinen asunto.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      907
    6. Kuka poltti metsäkoneensa

      Eikö taksa miellyttänyt.
      Kuhmo
      19
      883
    7. Ben Zyskowiczin kimppuun hyökkäsi Puotilassa asuva vasemmistolaisaktivisti LJ

      Tuo Ben Zyskowicziin Itäkeskuksessa kohdistuneen hyökkäyksen takana oleva LJ tunnetaan Li Anderssonin kannattajana ja hänen tiedetään vastustavan Isra
      Perussuomalaiset
      227
      811
    8. Olet tainnut kadota.

      Ainakin siltä vaikuttaa.
      Ikävä
      30
      795
    9. Random ehkä onnistuu

      siinä mitä yrittää.
      Ikävä
      130
      723
    10. Milloin sun

      rakkautesi viettää syntymäpäiväänsä?
      Ikävä
      41
      671
    Aihe