Kaupunki ostaa aseman

Anonyymi-ap

Varma tieto kaupunki hankkii asemarakennuksen ja siihen tulee asuntoja romaneille. Koko suku voi asua koska yläkerta puuttuu niin ei tule mitään kulttuuri haittoja.

20

1168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siihenhän voisi nyt tehdä sen padel hallin joka on 1. Listalla uusista hankkeista.

    • Anonyymi

      Pelaako mustalaiset paatelia?

    • Anonyymi

      Eiku joku viranhaltija tai valtuutettu.

    • Anonyymi

      Aika oksettavalle tuntuu kannuslaisten romaniviha :(

      • Anonyymi

        Ne on niitä joista itsestä ei ole mihinkään.Pitää haukkua muita pönkittääkseen omaa egoa.


    • Anonyymi

      Ja sinut sijoitetaan asumaan siihen lipunmyyntitilaan. Koska rakastat niin paljon mustalaisia, saat olla aina heidän lähellä aitiopaikalla!

    • Anonyymi

      Mitä hyötyä romaneista on Kannukselle? Varastavat kaupoista, etuilevat terveyskeskuksessa, sotkivat uimahallissa, parkkeeraavat invapaikoille...

      • Anonyymi

        Mitä hyötyä sinusta on Kannukselle? Tai maailmalle? Urpå.


    • Anonyymi

      Ei osta

    • Anonyymi

      Noita pitkii sepustuksii ei jaksa lukee!

    • Anonyymi

      Erilaisia oluita paksuun mahaansa kätkenyttä ja kiinni jäänyttä vanhaa ammattijuoppoa uhkaa ryyppäyskielto tulevassa oikeudenkäynnissä, sanoo Kannuksessa paljastuneen netissä itkevien alkoholisoituneiden perussuomalaisten -jutun tutkinnanjohtaja, rikoskomisario Sakari Kaulaote.

      Tällä tavalla mieslapsen märisemistä ja juopottelun jatkamista yritetään rajoittaa.

      50-vuotias mies jäi kiinni itse teossa muutama päivä sitten poistuessaan baarista.

      Hänen vaatteistaan löytyi 43 erilaista tahraa, mm. bearnaisekastiketta, olutta, konerasvaa ja spermaa.

      - Tämä vatsalaukku oli pohjaton pussi, jonka hameenhelmat oli ommeltu kiinni. Oluet laskettiin "pussiin" suun kautta, sanoo Kaulaote.

      Eräissä kaljamahan malleissa on useita salataskuja, jopa kylmälaukkuja. Mahat ovat varsin tuttuja käytännön kenttätyötä tekeville juoppopersuille. Katso havainnekuva mahasta googlesta.

      Ahkera perussuomalainen pystyy piilottamaan mahansa uumeniin jopa puolisensataa samanlaista olutta kerrallaan.

      Aiemmin kaljamahaa käyttäneet ovat jääneet kiinni salakuljettaessaan baarista mahan alla mm. runsaasti olutta, 14 kahvia, moottoriöljyä, pari öljyä ja lähes täysinäisen olutkorin.

      Kannuksessa kiinni otetulla puliveivarilla oli kahdeksan lasta, ja hän jäi kiinni jo 20. kerran. Se, ettei hän jo istu vankilassa, johtuu leivästä.

      Useimmat kapakoissa kerrotut tarinat luokitellaan lässytykseksi, kusetukseksi, paskanjauhanksi joista seuraa uskottavuuden menetys.

      Maksamaton elatusmaksu muunnettiin aiemmin helposti vankeustuomioksi, mutta tämä ei ole nykyisin mahdollista.

      Aika usein humalanuusija juo heti uudestaan, koska hän ei käytännössä saa mitään muuta elämästään irti, ja koska irtaimistoa ei ole saatu (vielä) edes ulosmitatuksi.

    • Anonyymi

      Aseman osto kiinnostaa kyllä.

    • Anonyymi

      Ei kiinnosta turkulainen rasismi yhtään.

    • Anonyymi

      Löytyykö ostaja

    • Anonyymi

      Tuulimylly huijari ostaisi mutta korjaaminen maksaa liikaa ja eihän tuohon voi mitään liiketoimintaa perustaa kun junat ajaa 100-200 km/h ohitse. Tavarajuna tärisyttää lasit pöydältä yli satavuotisessa rakennuksessa ja huutokauppa sivuilta voi jokainen katsoa missä kunnossa rakennus on. Lisäksi rakennus on suojeltu eli kaikkiin muutoksiin ei saa lupaa ja rakennuksen lämmittäminen maksaa paljon.

    • Anonyymi

      Olipa paljon väärää tietoa ja asiatonta panettelua edellä.

    • Anonyymi

      Aika näyttää

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      396
      4716
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      149
      2662
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      84
      2255
    4. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      33
      1407
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      43
      1369
    6. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      45
      1356
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      79
      1221
    8. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      147
      1060
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      947
    10. MTV: Vappu Pimiä lataa yllättävän kommentin Helena Puolakasta: "Eihän Helena Puolakkakaan..."

      Miten Vappu Pimiä pärjäsi mielestäsi MasterChef-tuomarina? Pimiä aloitti MasterChef-tuomarina uudessa pestissä. Nyt Pim
      Tv-sarjat
      14
      912
    Aihe